REKLAMA

Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa. Motocyklista w szpitalu

REKLAMA

Ciężka doba za policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, interweniowali przy jednym wypadku, ośmiu kolizjach i zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

W ostatniej dobie doszło w sumie do 8 kolizji, z czego 6 miało miejsce w Płocku. Policjanci interweniowali też przy wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Kolegialnej z ul. Gradowskiego o godzinie 14.55.

Kierowca suzuki nie ustąpił tam pierwszeństwa motocykliście. Samochód prowadził 68-latek z Płocka. W wyniku wypadku motocyklista został przewieziony do szpitala z obrażeniami niezagrażającymi życiu.

PowiązaneTematy

Płocka policja apeluje do kierujących samochodami:

  • przed zmianą pasa ruchu zawsze spójrz w lusterka, pamiętaj o polu martwym,
  • stojąc w korku, pamiętaj o zasadzie jazdy przy prawej krawędzi jezdni, zrób miejsce motocykliście,
  • w razie wypadku korytarzem życia szybciej przejedzie motocyklista niż samochód. Ułatw mu dojazd – większość z nich ma przeszkolenie z pierwszej pomocy i mają na wyposażeniu apteczkę.

– Dla większości motocyklistów, jazda na motocyklu to pasja. Im też zależy na życiu, Ciebie chroni karoseria, a motocyklistę tylko kask. Pamiętajmy: dobrym kierowcą nie jest ten, komu wydaje się, że potrafi dobrze jeździć, ale ten, kogo umiejętności przewidywania przewyższają umiejętności jazdy – zwraca uwagę sierż. szt. Marta Lewandowska rzecznik KMP w Płocku.

Tego samego dnia w Rumunkach (gmina Gąbin) włamano się do samochodu marki BMW. Z auta skradziono wyposażenie o wartości około 600 zł. Również wczoraj policjanci płockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

– Jednym z kierujących był 28-letni mieszkaniec Płocka, który swoim mercedesem w Płocku na ul. Bielskiej poruszał się z prędkością 117 km/h – informowała sierż. szt. Marta Lewandowska rzecznik KMP w Płocku.

Gdzie radar?

17 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem:

  • w godz. 5-13 na terenie Płocka,
  • w godz. 14-22 na trasie Płock-Cekanowo-Mała Wieś-Płock.