Kielce pechowe dla Wisły

22. kolejka Lotto Ekstraklasy nie okazała się szczęśliwa dla Wisły Płock. W spotkaniu z Koroną Kielce płoccy piłkarze nożni przegrali 4:2.

Chęć zwycięstwa kieleckiej drużyny widać było już od pierwszych minut spotkania. Już w 2. minucie zaatakowali bramkę Seweryna Kiełpina, lecz ten bez problemów obronił strzał Iliana Micanskiego. Do 24. minuty meczu gra wydawała się wyrównana, jednak Korona wyszła w końcu na prowadzenie po strzale Micanskiego, a chwilę później prowadziła 2:0, gdy rzut karny celnie wykonał Jacek Kiełb.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Wisła zrewanżowała się jedną bramką – Mereba wykonał celny strzał w akcji sam na sam z Peskoviciem.

Druga część spotkania rozpoczęła się mocnym zawodem płockich kibiców. Dzięki bramce Miguela Palanki, Korona Kielce prowadziła już 3:1. Kilkanaście minut później sędzia Tomasz Musiał podyktował drugi rzut karny dla kielczan, co zaowocowało czwartą bramką dla Korony, zdobytą ponownie przez Jacka Kiełba.

Beznadziejna sytuacja nie pozbawiła jednak energii płocczan. Bramkę Korony zaatakował najpierw Iliev, chwilę później spokój kieleckiego bramkarza zakłócił Szymiński. Jednak dopiero w doliczonym czasie gry udało się wypracować drugą bramkę dla Wisły, po strzale Jose Kante.

Kolejny ligowy mecz Wisła rozegra u siebie 25 lutego o godz. 15.30 z Zagłębiem Lubin.

Korona Kielce – Wisła Płock 4:2 (2:1)
Ilijan Micanski 24′, Jacek Kiełb 33′ (k), 67′ (k), Miguel Palanca 50′ – Giorgi Merebashvili 43′, José Kanté 90′

Korona: 30. Michal Peškovič – 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 99. Bartosz Kwiecień, 27. Rafał Grzelak – 15. Jacek Kiełb, 8. Mateusz Możdżeń, 6. Vanja Marković, 10. Nabil Aankour (76, 37. Jakub Mrozik), 17. Miguel Palanca (62, 5. Serhii Pylypchuk) – 20. Ilian Micanski (86, 93. Michał Smolarczyk).

Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 95. Patryk Stępiński (62, 25. Przemysław Szymiński), 17. Damian Byrtek, 24. Tomislav Božić, 2. Kamil Sylwestrzak – 21. Maksymilian Rogalski, 8. Dominik Furman – 10. Giorgi Merebashvili (74, 7. Damian Piotrowski), 41. Dimitar Iliev, 9. Arkadiusz Reca – 27. Mateusz Piątkowski (53, 29. José Kanté).

Żółte kartki: Możdżeń, Kwiecień, Mrozik – Stępiński, Furman.
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 5 166.

źródło: Wisła Płock