REKLAMA

Kiedy porody rodzinne wrócą do miejskiego szpitala?

REKLAMA

Okres porodu to dla kobiety czas wyjątkowy, w którym wsparcie partnera jest nieocenione. Nic więc dziwnego, że pytanie o powrót porodów rodzinnych w Szpitalu św. Trójcy w Płocku powtarza się od naszych czytelniczek najczęściej. Mamy dla nich dobrą wiadomość.

O powrót porodów rodzinnych w miejskim szpitalu zapytała nas czytelniczka.

PowiązaneTematy

– Obecnie spada liczba zakażeń, Pan Prezydent jako włodarz skupił się jedynie na przepychankach, dotyczących oddziału covidowego, natomiast szpital kompletnie zapomniał o młodych rodzicach, chcących być w tym najważniejszym momencie w życiu razem. W większości szpitali takie porody, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, odbywają się. Nie rozumiem, dlaczego w naszym płockim szpitalu zapomina się o tak podstawowych prawach kobiet do rodzenia w otoczeniu bliskich, gdzie oddział covidowy nie ma z tym nic wspólnego. Jest to podejście z zeszłej epoki lub człowieka, który nie ma wrażliwości i wyrozumiałości do sytuacji, w jakiej znajduje się rodząca kobieta. Bardzo proszę o zajecie się sprawa lub choćby zrewidowanie, jaki plan lub jakie warunki musiałyby być spełnione, by wznowiono porody rodzinne – prosiła płocczanka.

Wysłaliśmy pytania do Szpitala św. Trójcy i w czwartek otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź.– Uprzejmie informuję, że od dnia 1 maja 2021 r. zostają wznowione porody rodzinne w Szpitalu Świętej Trójcy w Płocku – przekazała nam Ewa Brzosko, specjalista ds. komunikacji społecznej PZOZ Płock.

Porody będą odbywały się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Szczegóły są dostępne w regulaminie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU