REKLAMA

Kiedy otwarcie Podolanki? Jeszcze sobie poczekamy…

REKLAMA

Od kwietnia ubiegłego roku trwa remont jednej z trzech miejskich pływalni w Płocku i jedynej, która zlokalizowana jest na Podolszycach. Niestety, choć zapowiadany remont miał potrwać do grudnia 2022 r., to na otwarcie pływalni jeszcze poczekamy.

Przypomnijmy, że remont pływalni Podolanka w Płocku rozpoczął się 19 kwietnia 2022 r. Zgodnie z planem, największy i najnowszy płocki basen miejski miał być nieczynny do końca 2022 r. Jednak koniec roku minął, a remont nadal trwa. Dlaczego?

PowiązaneTematy

Informację na ten temat przekazał na swoim profilu prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

– Z informacji uzyskanych od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wynika, że powodem wydłużenia czasu realizacji prac modernizacyjnych są w dużej mierze dodatkowe prace niezbędne do zrealizowania na terenie obiektu, których nie można było przewidzieć wcześniej ze względu na braki dokumentacji z okresu budowy pływalni w 1999 r. – napisał prezydent.

Jak tłumaczy, konieczne było wprowadzenie zmian w projekcie modernizacji oraz zwiększenie zakresu prac budowlanych na terenie pływalni, np. wzmocnienie stropu, ław fundamentowych czy przeprojektowanie otworów i wzmocnienie ścian nośnych. MOSiR przekazał także, iż sytuacja na rynku w związku z wojną wpłynęła też na dostępność surowca do wykonania zjeżdżalni – realizowana jest w Turcji, dlatego czas oczekiwania wydłużył się do pół roku.W związku z tym, szybko z Podolanki nie skorzystamy – obecnie zakończenie całości prac i procedury odbiorowe przewidziane są w drugim kwartale 2023 r.

Prowadzony obecnie remont Podolanki dotyczy wymiany niecki sportowej na nieckę wykonaną ze stali nierdzewnej, która będzie posiadała homologację do organizowania zawodów sportowych oraz zostanie objęta 20-letnią gwarancją. Wymienione mają być także płytki na całej plaży.

Dotychczasowe wydzielone szatnie będą przebudowane na jedną dużą, ogólnodostępną szatnię z przebieralniami. Wymieniona zostanie również cała instalacja i armatura sanitarna. Planowane są dwie nowe zjeżdżalnie z atrakcjami multimedialnymi, z możliwością ich funkcjonowania w okresie zimowym (izolowane termicznie). Obok szatni ma zostać wykonana część SPA z jacuzzi, saunami suchymi, infrared i mokrymi, wanną z zimną wodą do schładzania, strefą relaksu i wypoczynku oraz innymi atrakcjami.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Mieszkaniec says:

  Identyczna sytuacja przy modernizacji placu zabaw na Wielkiej Płycie, UM zaoszczędził z naszych pieniążków na bezpieczeństwu dzieci. Plac zabaw za 650 tys zł, odebrany z uwagami ale dzieci niech lepiej się nie bawią (syf kiła i mogiła), a Pani Radna A.D. powinna już się nie chwalić w mediach jakie to są osiągnięcia bo jest w tym momencie śmieszna.

 2. pisarz miejski says:

  nie mają dokumentacji? To jak bezpiecznie zarządzali tym obiektem? Trzeba wzmocnić strop!!!!!!!!! wzmocnić
  ławy fundamentowe !!!!!!!!!!!!!!!!!!! wzmocnić ściany nośne !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pytam więc kto odebrał projekt tej pływalni
  i zatwierdził go do budowy???????? Gdzie był nadzór budowlany???? Kto sprawdzał projektanta ?????????
  Gdzie były odpowiednie służby ratuszowe ????????? Skoro jest tak zły stan tego basenu to czy nie lepiej wyburzyć
  ten obiekt i pobudować nowy???? Ręce opadają.Zarządca nie ma dokumentacji.Oto Płock w całej krasie!!!!!

 3. Gal Anonim says:

  @anonim – masz rację trzeba wyłączyć telewizję z całą prawdą całą dobę.Pozdrawiam.

 4. Sąsiadka basenu says:

  Dlaczego znowu wykonywany jest remont? Przeciez basen byl już remontowany i ładnie wykonany. Jest to gruba afera korupcyjna.Budynek oddany w latach przełomu wieków ,nie mający więcej jak 20 lat i brak dokumentacji?. Przecież jeszcze istnieje firma projektowa która go wykonywała. Nic tu się kupy nie trzyma.Wyglada na wielki przekręt.

 5. Niewierny says:

  I mój?Przecież Mosir zarządza obiektem spółka robi remont i cisza z ich stronyCzyzby przyjaciele i znajomi i prosiaczja?

 6. Płoczczanin says:

  Jak nie ma dokumentacji, a kto tym obiektem zarządza od lat, jacy to Panowie zasiadają w Zarządzie tej spółki z nadania Po, kto organizuje przetarg bez sprawdzenia kompletności dokumentacji i wykonania odpowiednich ekspertyz i analiz

 7. Marek says:

  Czyli brak kompetencji po stronie UMP ? Jak można organizować przetarg nie posiadając dokumentacji ? Gdzie należyta staranność przy organizowaniu przetargu ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU