REKLAMA

Kiedy mieszkańcy Podolszyc odzyskają parking po lodowisku?

REKLAMA

Konflikt o parking na Podolszycach Północ rozpoczął się już w ubiegłym roku, kiedy okazało się, że spółka miejska ARS jednak uruchomi lodowisko na połowie terenu, służącego dotychczas jako parking. Od połowy marca lodowisko jest jednak nieczynne, a parking nadal jest niedostępny. Nasz czytelnik pyta jak długo jeszcze?

Przypomnijmy, we wrześniu 2016 roku rozpoczęła się budowa parkingu z funkcją lodowiska przy al. Armii Krajowej i Batalionu Parasol. Inwestycja kosztowała ok. 500 tys. zł, ale z lodowiska mieszkańcy nie korzystali. Zmieniło się to dopiero w ubiegłym roku, kiedy ARS uruchomił lodowisko w okresie zimowym (koszt uruchomienia lodowiska wyniósł również 500 tys. zł). Wywołało to sprzeciw mieszkańców pobliskich bloków, którzy stracili miejsca parkingowe, niemniej od początku wykonania tej inwestycji było wiadomo, że miejsce to jest też przeznaczone na lodowisko.

PowiązaneTematy

Jednak sezon zimowy już minął, lodowisko od 15 marca nie działa, z jakiego więc powodu nadal parking nie jest dostępny?

– Kiedy miasto ma zamiar sprzątnąć lodowisko z Podolszyc? Pomijam już wątpliwy fakt sensowności takich inwestycji w czasie pandemii (a tym bardziej wyboru lokalizacji tej atrakcji). Lodowisko więcej było zamknięte, niż otwarte. Jednak zgodnie z planem, od 15 marca jest już nieczynne. Dziś mijają dwa tygodnie, a lodowisko jak stało, tak stoi i miejsca parkingowe nadal są niedostępne – napisał do nas czytelnik.

Zapytaliśmy w spółce ARS z jakiego powodu lodowisko na Podolszycach nie jest jeszcze zdemontowane.

– Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, proces demontażu lodowiska to dość skomplikowana operacja i niestety czasochłonna – wyjaśniają w spółce. – Mimo trudnego sezonu, lodowiska były przygotowane do działania. Cały sezon pielęgnowaliśmy płytę lodową, aby w każdej chwili (po zdjęciu obostrzeń) była gotowa na przyjęcie płocczan – tłumaczą.Zgodnie z przekazaną informacją, agregaty zostały wyłączone w połowie marca, w związku z czym nastąpił proces naturalnego rozmrażania.

– Mimo, iż dziś nie widać już tafli lodu, podsypka pod lodowiskiem jest nadal przemarznięta. Coraz wyższe temperatury na zewnątrz pozwalają przypuszczać, iż demontaż nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni. Pamiętajmy, iż demontaż to także wyzwanie logistyczne, gdyż koordynacji wymaga współpraca kilku firm, od których to terminów także jesteśmy uzależnieni. Nie pomaga nam także fakt pracy zmianowej czy zdalnej w związku z przypadkiem zachorowania na Covid-19 pracownika odpowiadającego za funkcjonowanie lodowiska oraz konieczność dostosowania się do wytycznych rządowych – argumentuje spółka ARS.

Zapewnia jednak, że pracuje nad jak najbliższym terminem rozpoczęcia prac demontażowych.

Awantura na lodowisku. Mieszkańcy wzywają policję [ZDJĘCIA]REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 5

 1. spostrzegawczy says:

  „Pamiętajmy, iż demontaż to także wyzwanie logistyczne, gdyż koordynacji wymaga współpraca kilku firm, od których to terminów także jesteśmy uzależnieni.”

  No, ale 15 marca miało zostać zamknięte, tak? Więc jaki był problem umawiać firmy na początku stycznia?

 2. M says:

  Matołkom nigdy nic nie podpasuje…

 3. PanstwoSranstwo z podoli says:

  Po co zwijać lodowisko? Niech stoi rozłożone do przyszłego sezonu bd jak znalazł. Zaoszczędzi się na powtórnym składaniu. Powinni stać całym rokiem. Parking parkingiem a gdybyście mogli to do klatki byście wjechali czy lodowisko jest czy nie ma.

  • By UB says:

   Tak jest,!

  • Mieszkanka says:

   Warto wziąć pod uwagę fakt, że parking nawet, gdy jest dostępny w pełnym wymiarze to połowę miejsc zajmują duże samochody dostawcze. Gdyby wprowadzić jakieś ograniczenie na czas działania lodowiska np. długości pojazdu, to liczba miejsc dla okolicznych właścicieli aut osobowych by się za bardzo nie zmieniła.

   Przy okazji, dzięki sygnalistom z bloków obok, w tym roku dla osób jeżdżących na łyżwach było bardzo bezpieczne dzięki częstej obecności straży miejskiej i policji. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: