REKLAMA

Kiedy będą nowe rogatki na Radziwiu?

REKLAMA

W Płocku, przy ulicy Zielonej, zaplanowano montaż nowych rogatek przy tamtejszym przejeździe kolejowym. Prace wciąż trwają, mieszkańcy się niecierpliwią, a w ich imieniu pytanie ratuszowi zadaje radny Tomasz Kominek. 

– W związku z licznymi pytaniami o datę oddania rogatek przy przejeździe kolejowym na ulicy Zielonej, proszę o podanie terminu, kiedy zakończą się prace i kiedy zostaną oddane do użytku wyżej wymienione rogatki – pisał w interpelacji radny Tomasz Kominek, który mieszka na Radziwiu. – W związku z tą sytuacją, proszę o podanie konkretnej daty. Przypominam, że MZD sugerowało oddanie rogatek do końca 2014 roku – podsumował swoją wypowiedź.

Zdaniem mieszkańców Radziwia, prace nad rogatkami zostały zatrzymane w połowie. Jest już zamontowana część urządzeń, pozwalających na pełne działanie bezpiecznego przejazdu kolejowego, jednak brakuje jeszcze zapór.

PowiązaneTematy

– Przedsiębiorstwo Polskie Linie Kolejowe S.A. złożyło projekt czasowej i stałej organizacji ruchu, obejmujący zabudowę rogatek z telewizją przemysłową wraz z wykonaniem poziomego oznakowania wyprzedzającego na jezdni przed wyżej wymienionym, w celu jego zaopiniowania i zatwierdzenia – w odpowiedzi pisze nieco skomplikowanym językiem Jacek Terebus, wiceprezydent Płocka. – Projekt jest w trakcie zatwierdzania przez pełnomocnika do spraw Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego. Termin realizacji montażu rogatek uzależniony jest wyłącznie od dalszych działań PKP – dodaje wiceprezydent.Na razie nie wiadomo więc kiedy nowe rogatki zostaną zamontowane. Czekamy na odpowiedź rzecznika PKP w tej sprawie. Z nieoficjalnych informacji wynika, że prace mogą przeciągnąć się do kwietnia.