Katolickie radio zniknie z Płocka?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dotarła do nas nieoficjalna i niepokojąca informacja na temat Katolickiego Radia Płock, a ściślej mówiąc planów jego zamknięcia. Czy pogłoski są prawdziwe?

Katolickie Radio Płock to pierwsza katolicka stacja radiowa w powojennej Polsce. Rozpoczęła nadawanie 7 czerwca 1991, a swoją pierwszą transmisję przeprowadziła z Mszy św., której przewodniczył bł. Jan Paweł II podczas wizyty w Płocku. Radio można znaleźć na częstotliwości 104,3 FM oraz w Internecie. Dociera do płocczan oraz ok. 250 tys. odbiorców w promieniu 50 km od naszego miasta. Nadaje program informacyjno-muzyczny z przewagą informacji lokalnych, a muzyka oscyluje wokół przebojów pop lat 80. , 90. i współczesnych.

Bez wątpienia jest to spora część historii naszego miasta, tym bardziej niepokoją docierające do nas informacje o planach zamknięcia radia, a przynajmniej w takiej formie, w jakiej istnieje obecnie.

O to, czy Kuria Diecezji Płockiej szykuje się do zamknięcia tej płockiej rozgłośni, zapytaliśmy jej rzeczniczkę, Elżbietę Grzybowską.

– Nie jest prawdą, że Katolickie Radio Płock zostanie zamknięte – powiedziała nam pani rzecznik. – Podjęto natomiast kroki, by powstała jedna, duża rozgłośnia diecezjalna, na bazie Katolickiego Radia Płock i Katolickiego Radia Ciechanów. Chodzi o to, by na terenie Mazowsza Północnego do diecezjan płockich docierał jeden przekaz radiowy, który charakteryzował się będzie wysokim poziomem merytorycznym i programowym – wyjaśniła.

Co to oznacza dla płockiego radia? Czy jego siedziba pozostanie w Płocku a pracownicy zachowają stanowiska? – Aktualnie trwają prace koncepcyjne nad możliwościami realizacji tego projektu – powiedziała ogólnikowo rzecznik Kurii dodając jednocześnie, że na tę chwilę są to wszystkie informacje jakich może udzielić.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji