Karta Dużej Rodziny do wzięcia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocczanie, którzy mają więcej niż troje dzieci, mogą ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny. Wnioski o ten dokument można składać do Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Płocka. 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci. Przyznanie dokumentu nie jest uzależnione od dochodu. Potrzebny wniosek należy pobrać ze strony www.bip.ump.pl. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci do 18. roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat, a osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Właściciele Karty Dużej Rodziny mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Przewidziano także pakiet zniżek na rozmaite usługi i atrakcje. Wykaz bonifikat dostępny jest na stronach internetowych, poświęconych akcji. Zniżki oferują nie tylko instytucje publiczne, ale również firmy prywatne.

Składając wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny, trzeba okazać oryginały lub odpisy dokumentów, potwierdzających wielodzietność rodziny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji