REKLAMA

Karnawałowy koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej „Wielka sława to żart”

REKLAMA

W ostatni piątek stycznia Płocka Orkiestra Symfoniczna zagra koncert karnawałowy online „Wielka sława to żart”. Z płockimi muzykami zaśpiewa tenor Łukasz Gaj.

29 stycznia o godzinie 19 Płocka Orkiestra Symfoniczna zagra w rytmie przebojów operowo operetkowych. Podczas koncertu karnawałowego będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie, walce i zabawne polki. Ponadto repertuar wzbogacą szlagiery muzyki operowo-operetkowej, a wszystko to w interpretacji Łukasza Gaja.

Tenor, Łukasz Gaj edukację muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej II stopnia w Tarnowie w klasie dr Alicji Płonki. Naukę kontynuował na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego dr hab. Macieja Bartczaka, gdzie w 2008 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Współpracuje z Operą Wrocławską, Operą Krakowską, Operą Nova w Bydgoszczy, Operą Śląską i Teatrem Wielkim w Łodzi.

Występował w większości polskich filharmonii oraz na licznych festiwalach w tym:  • Festiwal im. Krystyny Jamroz w Busko-Zdroju,
  • Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy,
  • Festiwal im. Adama Didura w Sanoku.

Ma w swoim repertuarze ponad 30 partii operowych i operetkowych. Oprócz działalności artystycznej prowadzi również Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Płocką Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi maestro Sławomir Chrzanowski – dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Zabrzańskiej od 1990 roku.

Jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Od 2016 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Ave Maria” w Czeladzi. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, między innymi: „Złotego Lauru Umiejętności i Kompetencji”, Złotej Odznaki – Zasłużony dla Województwa Śląskiego, Nagrody Prezydenta RP za długoletnią służbę, „Gloria Artis”, Nagrody Kulturalnej Prezydenta Zabrza, „Lider z powołania” – Nagroda magazynu Why Story.

Bilety na to wydarzenie są już dostępne w sprzedaży w cenie 10 zł m.in. na stronie internetowej POS w zakładce „Kup bilet”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU