REKLAMA

Karnawał z orkiestrą [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpoczęła sezon w nowym roku w gorących rytmach. 10 stycznia zaprosiła na „Koncert karnawałowy”, który rozbrzmiewał muzyką południowoamerykańską.

Orkiestra zagrała pod batutą Jana Walczyńskiego, aranżera , kompozytora i dyrygenta. Od 1986 roku prowadzi w filharmoniach w całym kraju autorskie programy (we własnych aranżacjach), prezentujące publiczności muzykę filmową, jak i dorobek muzyczny wielkich postaci ze świata rozrywki. Każdy z blisko trzydziestu przygotowanych przez niego programów poświęcony jest innemu wybranemu tematowi bądź twórcy.

Wspólnie z orkiestrą zaśpiewali Anna Serafińska,  laureatka licznych nagród, wyróżnień i stypendiów (m. in. I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych Zamość ’94), która na swym koncie ma współpracę z większością znakomitości polskiej sceny jazzowej, oraz Janusz Szrom, który uzyskał tytuł „Jazzowego Wokalisty Roku” według plebiscytu miesięcznika „Jazz Forum” w latach 2009, 2010, 2011 oraz 2012, a zajmuje się również komponowaniem, aranżowaniem oraz nauczaniem w Policealnym Studium Jazzowym przy Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz na Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.10 stycznia sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku wypełniła się dzięki nim dźwiękami muzyki południowoamerykańskiej, m.in. utworami: „Girl from Ipanema”, „Copacabana”, „La Cumparsita”, „Libertango”, „Adios Noninon”, „Por Una Cabeza”, „Samba de Janeiro”, „One Note Samba”.

Zobaczcie nasze zdjęcia!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU