REKLAMA

Karetka utknęła w drodze do chorej. Pomogli strażacy [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W środę karetka pogotowia, jadąc przez trudny teren, utknęła w piachu. Chora pilnie potrzebowała pomocy, ratownikom medycznym na pomoc natomiast ruszyli strażacy z OSP KSRG Słubice.

5 lipca w godzinach przedpołudniowych strażacy z OSP KSRG Słubice otrzymali dyspozycję, aby udać się do miejscowości Leonów (gm. Słubice), gdzie pomocy technicznej potrzebowała załoga karetki.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy ambulans, który zakopał się na polnej, mało uczęszczanej drodze, próbując dojechać do osoby potrzebującej pomocy – relacjonują strażacy. – Podczas próby dojazdu, ambulans zakopał się w sypkim piachu, a podczas próby wydobycia się samodzielnie z pułapki, jedna część pojazdu została ściągnięta z drogi – wyjaśniają.

W czasie, kiedy strażacy docierali na miejsce, ratownicy udzielali już pomocy potrzebującej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, strażacy podkopali grunt pod kołami karetki, a następnie – wspólnie z mieszkańcami – wypchnęli ją z pułapki. Ratownicy przetransportowali chorą do karetki pogotowia i udali się do szpitala.

To jednak nie koniec ich przygód. Kiedy strażacy wracali do bazy, zobaczyli w oddali cofającą karetkę, której chwilę wcześniej pomagali w opresji.– Okazało się, iż tym razem przejazd uniemożliwiają złamane drzewa, prawdopodobnie ofiary ostatnich silniejszych podmuchów wiatru – wyjaśniają strażacy z OSP KSRG Słubice.

Trzeba było działać szybko, ze względu na chorą, znajdującą się w karetce. Strażacy za pomocą pilarki spalinowej pocięli drzewa na drobniejsze części, a następnie usunęli poza drogę, aby możliwy był tamtędy przejazd.

Mamy nadzieję, że pacjentka dalej już bez przeszkód dotarła do szpitala.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU