REKLAMA

Karetka utknęła w drodze do chorej. Pomogli strażacy [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W środę karetka pogotowia, jadąc przez trudny teren, utknęła w piachu. Chora pilnie potrzebowała pomocy, ratownikom medycznym na pomoc natomiast ruszyli strażacy z OSP KSRG Słubice.

5 lipca w godzinach przedpołudniowych strażacy z OSP KSRG Słubice otrzymali dyspozycję, aby udać się do miejscowości Leonów (gm. Słubice), gdzie pomocy technicznej potrzebowała załoga karetki.

– Kiedy dotarliśmy na miejsce, zastaliśmy ambulans, który zakopał się na polnej, mało uczęszczanej drodze, próbując dojechać do osoby potrzebującej pomocy – relacjonują strażacy. – Podczas próby dojazdu, ambulans zakopał się w sypkim piachu, a podczas próby wydobycia się samodzielnie z pułapki, jedna część pojazdu została ściągnięta z drogi – wyjaśniają.

W czasie, kiedy strażacy docierali na miejsce, ratownicy udzielali już pomocy potrzebującej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, strażacy podkopali grunt pod kołami karetki, a następnie – wspólnie z mieszkańcami – wypchnęli ją z pułapki. Ratownicy przetransportowali chorą do karetki pogotowia i udali się do szpitala.

To jednak nie koniec ich przygód. Kiedy strażacy wracali do bazy, zobaczyli w oddali cofającą karetkę, której chwilę wcześniej pomagali w opresji.– Okazało się, iż tym razem przejazd uniemożliwiają złamane drzewa, prawdopodobnie ofiary ostatnich silniejszych podmuchów wiatru – wyjaśniają strażacy z OSP KSRG Słubice.

Trzeba było działać szybko, ze względu na chorą, znajdującą się w karetce. Strażacy za pomocą pilarki spalinowej pocięli drzewa na drobniejsze części, a następnie usunęli poza drogę, aby możliwy był tamtędy przejazd.

Mamy nadzieję, że pacjentka dalej już bez przeszkód dotarła do szpitala.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU