Kampania wyborcza Nowakowskiego rozpoczęta?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek w auli ratusza miało miejsce wyjątkowe, opłatkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z przedstawicielami lokalnych mediów. Szef ratusza podsumował swoją dotychczasową pracę i zaprezentował  dokonania. – Dotrzymuję słowa – powiedział prezydent na zakończenie. Czy kampania wyborcza została rozpoczęta? 

Urząd miasta w piątek, 13 grudnia gościł dziennikarzy i fotoreporterów. Celem spotkania miało być przede wszystkim podzielenie się opłatkiem, ale prezydent Andrzej Nowakowski uznał, że jest to także idealna okazja do podsumowania ostatnich trzech lat jego prezydentury. – Spotykamy się w nietypowych okolicznościach – powiedział Nowakowski, rozpoczynając swoje wystąpienie. – Naprzeciw siebie siedzą dziennikarze i moja ekipa – kontynuował, kierując swoje słowa do przedstawicieli mediów, którzy zasiedli w auli na miejscach przeznaczonych dla przewodniczących rad.

Prezydent podsumował swoją dotychczasową pracę. Włodarz miasta zapewniał, że w przeciągu trzech lat nastąpiła poprawa ruchu komunikacyjnego w Płocku: tabor KM został powiększony o nowe autobusy, zmodernizowano wiele dróg, rozpoczęto też budowę wiaduktu.  – Po Płocku jeździ się teraz lepiej. To efekt odbudowy i przebudowy ulic, efekt budowy prawo- i lewoskrętów – dodał. – Przed nami kolejne wyzwania, w tym te największe – “mała” obwodnica.

Andrzej Nowakowski w superlatywach przedstawiał sytuację w mieście. Wskazywał na wzrosty gospodarcze, na budowę orlików i nowych ścieżek rowerowych. – To rok przecinania wstęg otwarcia. Mam nadzieję, że tej kadencji nie będą państwo postrzegali przez pryzmat nożyczek – powiedział prezydent. – Ostatnio nawet się zagalopowałem, pojechałem, przeciąłem wstęgę, a tu okazało się, że to Decathlon – śmiał się Andrzej Nowakowski, komentując tym samym falę krytyki jaka pojawiła się w internecie po jego wystąpieniu. – Ale ma to sens – zapewniał prezydent. – W tym Decathlonie znalazło pracę około trzydziestu młodych płocczan. Poza tym inwestorzy, którzy wybudowali ten sklep, przebudowali też układ komunikacyjny, budując wiadukt – mówił Nowakowski. – Tam, gdzie mnie zaproszą, tam tę wstęgę przetnę, wierząc, że to da nam rozwój i nowe miejsca pracy.

Prezydent lwią część swojej prezentacji poświęcił też sportowi, który – zdaniem Nowakowskiego- bezustannie się rozwija. Wśród największych sukcesów prezydent wymienił awans nożnej Wisły Płock do pierwszej ligi, a także utrzymujących wysoki poziom piłkarzy ręcznych.

Prezydent Andrzej Nowakowski wspomniał także o sukcesach tenisa na wózkach oraz o udanym Maratonie Dwóch Mostów, którego kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku. Kolejny maraton będzie miał też niezwykłego uczestnika. – Podczas wizyty Donalda Tuska w Płocku rozmawiałem z premierem, który zainteresował się Maratonem II Mostów – powiedział Andrzej Nowakowski. – Są szanse na to, by premier wziął udział w kolejnej edycji tej imprezy – dodał.

Andrzej Nowakowski zakończył swoją prezentację trzyminutowym filmem promocyjnym, który zdawał się przypominać te, wykorzystywane przy kampaniach wyborczych. Obraz przekonuje płocczan do wielkich korzyści dla miasta, zrealizowanych podczas prezydentury Nowakowskiego. Czy jest to początek kampanii wyborczej? Wszystko na to wskazuje. Dziennikarze poznali także hasło, które prawdopodobnie będzie często wykorzystywane w najbliższych miesiącach i możliwe, że stanie się hasłem wyborczym prezydenta. Brzmi ono: “Andrzej Nowakowski: Dotrzymuję słowa”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji