REKLAMA

Kamil po wypadku jest w stanie krytycznym. Krew dla niego oddali funkcjonariusze zakładu karnego i policjanci

REKLAMA

Kamil po wypadku samochodowym przeszedł już kilka operacji, ale stan jego zdrowia określa się jako krytyczny. Wciąż potrzeba dla niego krwi – w pomoc włączyli się funkcjonariusze Zakładu Karnego w Płocku oraz Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

1 maja w Ciechanowie doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodowego. Pasażerem pojazdu był uczeń I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Kamil Truszczyński.

PowiązaneTematy

W piątek, 8 maja, funkcjonariusze – krwiodawcy z Zakładu Karnego w Płocku i Komendy Miejskiej Policji w Płocku przyłączyli się do akcji honorowego oddawania krwi „Służymy pomocą – mamy to we krwi”.– Akcja odbyła się w ramach wspólnych działań Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #Resort Sprawiedliwości Pomaga. Tym razem chętni mogli oddać krew ze wskazaniem dla Kamila Truszczyńskiego – informuje mjr Marlena Kubera z Zakładu Karnego w Płocku.

Jak wyjaśnia, krew i jej składniki są potrzebne każdego dnia, a pandemia wykluczyła wielu honorowych dawców krwi i zwiększyła zapotrzebowanie na ten najcenniejszy lek. Na krew czekają głównie osoby, u których występują braki krwi i jej składników, w wyniku wypadku albo zabiegu operacyjnego, zaburzeń krzepnięcia, po oparzeniach, urazach, a także u pacjentów z chorobami nowotworowymi, wymagających transplantacji lub zabiegów kardiochirurgicznych.

W piątkowej zbiórce krwi wzięło udział 17 funkcjonariuszy, którzy łącznie oddali 7,65 litra krwi.

Fot. Zakład Karny w Płocku
Fot. Zakład Karny w Płocku
Fot. Zakład Karny w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Kamil Truszczynski says:

    Chciałbym podziękować serdecznie wszystkim osobom które oddały krew, dzieki wam żyję a moj stan znacznie sie poprawia 😊

  2. a dlaczego harcerze z wot says:

    są przewożeni Jelczami „na pace”?? czy ich nie obowiązują przepisy o ruchu drogowym?? przewożąc rzeczy należy je zabezpieczać pasami?? to dlaczego LUDZI przewozi się nie przypiętych pasami bezpieczeństwa tylko stosuje się jakieś dziwne i radosne rozwiązania?? JAZDY NA PACE NA DESKACH POD PLANDEKAMI??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU