Kalibabka w Płocku. Oszust wykorzystywał samotne kobiety

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

116 tysięcy złotych wyłudził oszust od kobiet, które czuły się samotne i dały się nabrać na jego obietnice. Mężczyzna został zatrzymany przez płocką policję, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń policji, 41-letni mężczyzna nawiązywał kontakty z samotnymi kobietami, które miały bardzo dobrą sytuację materialną. Wzbudzał ich zaufanie, po czym pożyczał pieniądze i – oczywiście – nie oddawał ich. Ustalone przez policjantów sprawy miały miejsce od października 2013 r. do marca 2014 r., wówczas oszukał co najmniej trzy kobiety. Jedną z nich była mieszkanka Płocka, natomiast dwie pozostałe zamieszkiwały w Grodzisku Mazowieckim.

Na co miało mu być potrzebne 116 tys. zł? Tłumaczył się różnie, na przykład zakupem po okazyjnej cenie samochodu z zagranicy, spłatą zobowiązań, które wcześniej kobieta zawarła z operatorami telefonicznymi, albo po prostu pożyczał w krótkich odstępach czasu pieniądze na różnego rodzaju cele.

41-latek nie ma stałego miejsca zatrzymania, więc poszukiwania go trwały jakiś czas. W końcu jednak policjanci ustalili, że przebywa on nad morzem w okolicach Unieścia. 25 czerwca płoccy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do Płocka. 27 czerwca, na podstawie zebranego w sprawie materiału, sąd nakazał tymczasowe aresztowanie oszusta na okres trzech miesięcy. Postępowanie nadal trwa, być może mężczyzna wykorzystał więcej kobiet. W kodeksie karnym za oszustwo przewidziana jest kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji