Już za trzy tygodnie odwiedź Festiwal Skarpa

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Festiwal Themersonów “Skarpa”, który zawita do Płocka już za trzy tygodnie, to impreza cykliczna, prezentująca postać i twórczość urodzonego w Płocku poety, powieściopisarza, autora opery, awangardowych filmów, filozofa Stefana Themersona i jego żony Franciszki.

Fot. Materiały prasowe

Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 22-24 października. W programie tego wydarzenia znajdą się gry uliczne, happeningi, projekcje filmów, konferencje poruszające ciekawe tematy artystyczne, koncerty, spektakle, czy też warsztaty teatralne i plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty teatralne poprowadzi profesor Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktorka, reżyserka, laureatka festiwali teatrów jednego aktora i małych form teatralnych – Józefa Zając-Jamróz.

Drugiego dnia festiwalu będzie można wziąć udział w muzycznym wieczorze w Pubie Rock 69, podczas którego wystąpi poznański zespół “Undertape”. Zespół ten został założony w 2013 roku i definiuje się jako: „Wrażliwość, wrażliwość, wrażliwość… Dźwięki aksamitne albo mocne albo cierpkie… Spontaniczność i dobrze przygotowana improwizacja…”.

Z kolei w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku, pierwszego dnia festiwalu pojawi się wystawa pod tytułem “Gaberbocchus Press – niezgoda na konformizm”, która pokaże dorobek wydawniczy Franciszki i Stefana Themersonów i wystawiona będzie do 11 listopada 2015 roku. Ekspozycja ta została przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy współpracy z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką oraz Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki.

Jedną z atrakcji skierowaną do fanów literatury będzie natomiast podróż autobusem przy narracji słuchowiska o nazwie “Śledztwo”, autorstwa Stefana Themersona, w reżyserii Marka Markiewicza, a zrealizowanego w Polskim Radiu Olsztyn i odtwarzanego na niektórych trasach płockiej komunikacji miejskiej.

Partnerami październikowej imprezy są: Książnica Płocka, Młodzieżowy Dom Kultury, Płocka Galeria Sztuki, Muzeum Żydów Mazowieckich, Muzeum Mazowieckie, Stowarzyszenie Teatr Per Se, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku oraz Pub Rock 69.

PetroNews jest patronem medialnym festiwalu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji