REKLAMA

Już niedługo rusza Fame Dance Festiwal 6

REKLAMA

FAME DANCE FESTIWAL to jedna z największych imprez tanecznych, odbywających się w Płocku. Pod okiem tancerzy znanych m.in. z programu telewizyjnego „You Can Dance”, uczestnicy będą mogli szkolić swój warsztat taneczny, by pod koniec imprezy wystąpić na deskach amfiteatru podczas wielkiej gali tańca.

Fame Dance Festiwal 6  rozpocznie się 19 czerwca i potrwa do 23 czerwca br. Pomysłodawcą projektu jest Małgorzata Staniszewska – właściciel, instruktor oraz czynna tancerka Studia Tańca Fame. FAME DANCE FESTIWAL to czterodniowe DARMOWE warsztaty połączone z wielką, wieczorną galą tańca prezentowaną na deskach płockiego amfiteatru. Organizatorami jest Studio Tańca Fame oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. To właśnie oni postanowili wcielić pomysł w życie. Efekty pierwszej edycji można było podziwiać w 2012 roku.

PowiązaneTematy

Co roku w ostatnim tygodniu czerwca Studio Tańca FAME pełni rolę tanecznej fabryki. Otóż w tych dniach, dzień w dzień odbywają się darmowe zajęcia taneczne z gwiazdami tańca znanymi między innymi z
programu You Can Dance.

– Atmosfera FDF jest nieziemska, każdy jest pełen zapału do pracy. Wszyscy mają jeden wspólny cel, którym jest pokaz końcowy. W czasie, gdy w siedzibie studia odbywają się zajęcia warsztatowe, tancerze Studia Tańca Fame pilnie trenują, pod okiem swoich choreografów, na płockim amfiteatrze przygotowując się do wieczornej gali tańca, która jest podsumowaniem ich rocznej pracy tanecznej – zapewniają organizatorzy FDF.

Karolina CUKI Dziemieszkiewicz, fot. materiały prasowe

Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli trenować pod okiem tanecznych gwiazd, które są znane z programu telewizyjnego YOU CAN DANCE.

Celem projektu  jest popularyzacja działalności artystycznej – tańca wśród dzieci i młodzieży z terenu miasta, upowszechnienie wszechstronnego rozwoju, sprawności fizycznej, organizacja dzieciom i młodzieży czasu w okresie przed końcem roku szkolnego, kształtowanie współpracy w zespole, możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności przed szeroką publicznością.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców na zajęcia, które rozpoczynają się w poniedziałek, 19 czerwca i trwają do piątku, 23 czerwca włącznie. Zorganizowanie tegorocznego festiwalu nie byłoby możliwe gdyby nie ogromne wsparcie ze strony sponsorów: PKN ORLEN oraz Fundusz Grantowy dla Płocka.

Patryk Rożniecki, fot. materiały prasowe

23 czerwca 2017 płocka scena na Amfiteatrze przemieni się w kopalnię młodych talentów. Będzie można podziwiać popisy warsztatowców jak również tancerzy ze Studia Tańca Fame.

Podczas warsztatów zobaczymy Karolinę CUKI Dziemieszkiewicz, która specjalizuje się w stylu commercial hip hop oraz Patryka Rożnieckiego, który jest specjalistą w stylu new age i high heels.

Zgłoszenia można wysyłać na adres fameplock@gmail.com (w tytule wpisując FDF6, należy podać imię, nazwisko, wiek, nr telefonu).

To wszystko za darmo – jedyne co trzeba zrobić to zapisać się na warsztaty. By zobaczyć wielką galę popisy należy odebrać darmową wejściówkę , które będzie można nabyć od 19 czerwca w Studiu Tańca Fame (ul. Nowy Rynek 11- budynek Teatru Dramatycznego od godz. 8:00-20:00) i w POKiSie (ul. Tumska 9). ​

Organizatorzy zwracają się z ogromną prośbą do Dyrekcji Szkół, o umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swojej pasji i jednocześnie wzięcia udziału w darmowych warsztatach z gwiazdami You Can Dance.