REKLAMA

Już niedługo przyjdź na spacer pamięci po płockich nekropoliach

REKLAMA

– Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. W związku z tym chcemy, aby był to też czas wspomnień o płocczanach, którzy trwale wpisali się w karty historii naszego miasta – powiedzieli przedstawiciele Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

PowiązaneTematy

PLOT zaprasza wszystkich płocczan do wzięcia udziału w „Spacerze pamięci po płockich nekropoliach”, który odbędzie się w sobotę, 7 listopada.

Podczas tej wędrówki na dwa najstarsze płockie cmentarze, wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu odwiedzą nagrobki znanych mieszkańców Płocka, na których zostaną zapalone znicze.

Przewodnicy turystyczni, zrzeszeni przy PLOT, przypomną z kolei historię życia i działalności spoczywających tam, zasłużonych płocczan.Natomiast przedstawiciele stowarzyszenia „Starówka Płocka” przedstawią losy każdego z odwiedzanych nagrobków. Temat ten jest im szczególnie bliski, ponieważ każdego roku przeprowadzają oni kwestę pod hasłem „Ratujmy Płockie Powązki”, a zebrane środki przeznaczają właśnie na renowację grobowców.

Spacer rozpocznie się o godz. 12, na skwerku przy pomniku Ignacego Łukasiewicza (róg Al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU