REKLAMA

Już niedługo piknik z sercem w Płocku

REKLAMA

W najbliższą sobotę w Płocku odbędzie się „Piknik rodzinny z sercem”. Podczas imprezy będzie można wykonać bezpłatne profilaktyczne badanie serca oraz poprosić o poradę specjalistów.

15 września przy Orlen Arenie w Płocku odbędzie się „Piknik rodzinny z sercem”. Wydarzenie jest okazją, by zadbać o serce swoje i swoich bliskich. Podczas imprezy będzie można poddać się za darmo profilaktycznym badaniom serca, jak również poprosić o udzielenie porady specjalistów.

– Żyjemy w czasach, w których ciągle jesteśmy w biegu. Stres w naszym życiu jest czymś naturalnym. Często nie mamy czasu na to, aby odpowiednio zadbać o siebie. A podstawą dobrego życia jest zdrowie. Nie możemy o nim zapominać. Pamiętajmy o regularnych badaniach – podkreśla marszałek Adam Struzik, który z zawodu jest lekarzem.

Polskie Towarzystwo Kardiologiczne alarmuje, że w kraju na choroby serca cierpi około 600-700 tysięcy osób.  Najczęstsze choroby dręczące Polaków to: choroba wieńcowa, niewydolność krążenia, zapalenie mięśnia sercowego, dusznica bolesna czy zawał.

PowiązaneTematy

Dla zachowania zdrowego serca ważne jest, aby regularnie się badać i zachować zdrowy tryb życia. Należy pamiętać o prawidłowej diecie, aktywności fizycznej, odpowiedniej ilości snu, a także unikać stresu i przemęczenia.

Podczas pikniku będzie również można dowiedzieć się jaki wpływ na serce ma smog oraz co możemy zrobić, aby zmniejszać jego emisję. Będzie okazja, by nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, a także spróbować zdrowej i ekologicznej żywności od lokalnych producentów.

Piknik w Płocku rozpocznie się 15 września o godzinie 14 i potrwa do 19.

ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Serca, który obchodzony jest z inicjatywy Światowej Federacji Serca, każdego roku w ostatnią niedzielę września. Obchody Dnia Serca mają zwiększyć świadomość społeczną o chorobach serca oraz promować zdrowy styl życia. Pierwszy Światowy Dzień Serca odbył się 24 września 2000 r. W Polsce organizowany jest od 2002 r.