REKLAMA

Już jutro żegnamy dworzec PKP!

REKLAMA

18 marca upływa termin składania ofert na przebudowę dworca PKP, wkrótce zatem ruszy ta długo oczekiwana przez płocczan inwestycja. Z tej okazji 15 marca Rada Mieszkańców Osiedla Dworcowa przy współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Płocka oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego organizuje wielkie pożegnanie starego budynku. PetroNews jest patronem medialnym tego wydarzenia.

– Imprezę zaczniemy o godzinie 10, kiedy to na osiedlu zagra kapela podwórkowa, zapraszając na „Pożegnanie Dworca” – mówi Marek Owsik, przewodniczący Rady Osiedla Dworcowa i pomysłodawca happeningu. Godzinę później odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy zdjęć dworca oraz prezentacja starych samochodów z lat 70. wystawionych na tarasie przed budynkiem. Od godziny 11.30 do 13.30 będą odbywały się zabawy i animacje dla dzieci z klaunem Pajko. Natomiast na godzinę 15 zaplanowano pokaz motocykli. Będzie można również pomalować budynek dworca, na którym zostanie umieszczony szkic pociągu.

Jutro ogłosimy także wyniki konkursu fotograficznego na najładniejsze zdjęcie budynku dworca. Nadeszło kilkanaście prac, które zostaną również zaprezentowane w trakcie imprezy.

Harmonogram imprezy– godz. 10.00 – kapela podwórkowa grając na osiedlu zaprasza na „Pożegnanie Dworca”
– godz. 11.00 – oficjalne otwarcie wystawy starych zdjęć dworca oraz prezentacja starych samochodów z lat 70 (na tarasie przed budynkiem)
– godz. 11.30 – 13.30 zabawy i animacje dla dzieci z klownem Pajko
– godz. 12.00 – ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze zdjęcie obecnego dworca.
– godz. 14.00 – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „…mój wymarzony dworzec…”
– godz. 15.00 – pokaz motocykli
– godz. 16.00 – zakończenie happeningu.

Nas również zobaczycie nas na terenie PKP z najnowszym, 11. numerem gazety, a o wydarzeniach z tego dnia przeczytacie (i obejrzycie na zdjęciach) w kolejnym, 12. numerze PetroNews. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć też naszego latającego pracownika – drona – który z lotu ptaka zrobi zdjęcia i film z happeningu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. on says:

    Fajny pomysl na impreze. Tylko zeby pogoda dopisała…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU