REKLAMA

Jutrzenka wznawia treningi

REKLAMA

Zawodniczki Jutrzenki Płock spotkały się 2 sierpnia po raz pierwszy po urlopach. Wśród nich były i nowe twarze, szanse gry od nowego sezonu otrzyma bowiem kilka juniorek, które – podobnie jak rok wcześniej ich o rok starsze koleżanki – otrzymają swoją szansę zaistnienia w szeregach pierwszego zespołu.

Powiększony został również sztab trenerski. Do pełniącego funkcji pierwszego trenera Jarosława Krzemińskiego, dołączył Marcin Krysiak i teraz to właśnie ta dwójka szkoleniowców przygotuje drużynę do nowego sezonu. Pomoże im trener przygotowania fizycznego (biegowego, wytrzymałościowego) Sebastan Dymek, który będzie kontynuował współpracę z płockim Klubem, po udanym poprzednim sezonie.

– Sierpień będzie kluczowym okresem dla zawodniczek Jutrzenki, ponieważ to właśnie teraz można zbudować coś, na czym drużyna musi bazować przez niemal cały sezon – mówi Marek Wojciechowski, odpowiedzialny za marketing klubu. – To właśnie w tym czasie dziewczyny przejdą intensywne treningi, które, mamy nadzieję, zaowocują dobrymi wynikami w lidze, a przede wszystkim drużyna fizycznie nie może odstawać od przeciwniczek, z którymi będzie rywalizować w sezonie 2016/17 – wyjaśnia.

Treningi odbywać się będą głównie na płockich obiektach sportowych, ale i w terenie (SP 16, ZST 70, Stadion Miejski, Zalew Sobótka oraz pływalnia Jagiellonka). Jak mówią w Jutrzence, w tym okresie planowane są również mecze kontrolne, a może także turniej towarzyski. Na pierwszych zajęciach zjawiły się także dwie nowe twarze spoza Klubu, a na kolejnym następne dwie, które przebywają na testach i niebawem się wyjaśni, czy ktoś trafi do Jutrzenki, by wzmocnić siłę płockich szczypiornistek. Podopieczne duetu Krzemiński – Krysiak do końca sierpnia trenować będą po 9-10 razy w tygodniu.

Drużyna pozyskała również nowych sponsorów. Do grona wspierających Jutrzenkę dołączyły takie firmy jak: FETRA Kruszywa i Tectum Inwest, dzięki którym klub będzie miał łatwiejszy rozwój. Poza tym udało się przedłużyć dotychczas zawarte umowy sponsorskie, partnerskie oraz medialne. Kwestią otwartą pozostaje również dofinansowanie z budżetu miasta – podczas ostatniej sesji rady miasta, wiceprezydent w odpowiedzi na pytanie jednego z płockich radnych – Michała Sosnowskiego o dofinansowanie płockiej Jutrzenki odpowiedział, że będzie ono zabezpieczone. Choć kwota nie jest znana, to nikt w Jutrzence nie kryje, że dobrze byłoby, gdyby była ona adekwatna do rosnącego zainteresowania Jutrzenką.

Jutrzenka rozgrywki zainauguruje 24 lub 25 września wyjazdowym meczem ze Słupią Słupsk, natomiast przed własną publicznością zagra tydzień później, a rywalem będzie wówczas SPR Olkusz, który mimo wygrania I ligi w poprzednim sezonie musiał zrezygnować w gry w Superlidze.

– Po rocznej absencji wracamy do pierwszej ligi – mówi trener Jarosław Krzemiński. – Mimo to, jako beniaminek, nie chcemy być łatwym dostarczycielem punktów. Wręcz przeciwnie, w każdym meczu będziemy szukać swoich szans na zwycięstwo. Przygotowania rozpoczynamy 2 sierpnia mocnymi treningami w terenie i na siłowni. Treningi na hali rozpoczniemy w drugiej połowie sierpnia. Planujemy kilka sparingów z lokalną drużyną SMS jak i innymi przeciwnikami. Chcielibyśmy również przed ligą sprawdzić swoje przygotowanie w turnieju towarzyskim. Zapraszamy kibiców na nasze mecze. Walkę o ligowe punkty zaczynamy od wyjazdu do Słupska a już w drugiej kolejce u siebie będziemy gościć bardzo silną drużynę z Olkusza. Obiecujemy, że sportowych emocji nie zabraknie – podsumowuje trener.Do pierwszego, wyjazdowego meczu piłkarek ręcznych w ramach rozgrywek I ligowych sezonu 2016/2017 blisko dwa miesiące, ale przygotowania zespołu do niełatwych bojów na parkietach ruszają. Grupę zawodniczek podstawowego składu powiększono o kilka zawodniczek z juniorek.

– Chciałbym, aby i w tym sezonie z drużyną pracowali Sebastian Dymek, Kamil Komorowski i Jarosław Suski – mówi prezes Jutrzenki, dr Jan Kalinowski. – Szkoda „naturalnych” strat personalnych w zespole. Odeszła Raquel Suarez Ramos, Aleksandra Dudek, Paulina Salamandra i Marta Pietrzak. Zapewne przydałoby się wzmocnienie zespołu zawodniczkami doświadczonymi, wyszkolonymi do poziomu I-ligowego. Klubu jednak nie stać finansowo na pozyskiwanie zawodniczek z zewnątrz, budżet zapewnia jedynie udział w zawodach. Dlatego, korzystając z okazji, pragnę podziękować Prezydentowi Miasta Płocka za finansowe wspieranie naszych seniorek i PKN Orlen za obietnicę pomocy finansowej w tym sezonie. Dziękuję także płockim i nie tylko płockim przedsiębiorcom, którzy uwierzyli w płocką Jutrzenkę i dołożyli finansową cegiełkę. Dziękuję także mediom z nami współpracującymi, za wszelką pomoc w przekazie informacji kibicom. To dzięki wam Jutrzenka może się rozwijać – dodaje prezes Jutrzenki.

SKŁAD JUTRZENKI NA SEZON 2016/17:
Aneta Chodań, Justyna Brudzińska, Julia Prus — Paulina Zaremba, Aleksandra Pawłowska, Marlena Muras, Marta Żuchewicz, Kamila Wójciak, Izabela Wójciak, Aleksandra Rędzińska, Aleksandra Stasiak, Aleksandra Szulińska, Natalia Maruszewska, Martyna Kalińska, Magda Rzemieniewska, Natalia Kruszewska, Patrycja Kijanowska, Dagmara Woźnica, Marta Krysiak, Katarzyna Homonicka.

Kontuzjowana pozostaje Dagmara Woźnica, która w ostatnich dniach lipca przeszła operacje rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych. Najwcześniejszy jej powrót do gry możliwy jest w drugiej części sezonu.

PetroNews jest patronem medialnym Jutrzenki Płock.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Marek says:

    Jako mieszkaniec Płocka, kibic sportowy regularnie odwiedzający płockie portale chciałbym zwrócić uwagę że w Płocku istnieją inne dyscypliny o których płockie portale chyba zapominają. O ile czasem pojawi się artykuł o koszykarkach i piłkarkach nożnych tak o siatkarkach nie pamiętam. Uwielbiam piłkę ręczną, również tą w wydaniu dziewczyn ale pomijanie siatkówki powoduje że duża część czytelników pewnie nawet nie wie o istnieniu MUKS volley Płock. Niestety bez pomocy mediów pewnie tak zostanie:(.

    • Redakcja says:

      Panie Marku, proszę spojrzeć na nasz dział Sport. Chyba jako jedyni promujemy również małe drużyny czy pojedynczych zawodników, którzy nie dostają żadnego wsparcia lub otrzymują minimalne. Warunek jest jeden. Musimy o nich wiedzieć. Najczęściej dzieje się tak, że trener czy zawodnik zgłasza się do nas i informuje np. o tym, na jakie zawody jeździ czy jakie nagrody zdobył. Niestety, nie mamy możliwości zdobycia tych informacji nt. każdej dyscypliny sportowej, ale zawsze zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy takiej pomocy od nas potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU