REKLAMA

Jutrzenka wygrała turniej

REKLAMA

Zawodniczki płockiej Jutrzenki wygrały turniej, który rozgrywał się w miniony weekend, 10 i 11 września, w hali sportowej SP 16 w Płocku. Piłkarki ręczne ograły zawodniczki z Łodzi, Olkusza i Lublina.

Hala szkoły podstawowej nr 16, w której na co dzień rozgrywają spotkania zawodniczki Jutrzenki, przyniosła im szczęście. Jeszcze dwa lata temu płocka drużyna szczypiornistek nie miała zbyt wielkich nadziei na przyszłość, tymczasem podczas turnieju okazało się, że potrafi ograć mocne drużyny z Łodzi, Lublina oraz Olkusza. – Łodzianki z pewnością powalczą o awans do I ligi, natomiast UMCS Lublin to drużyna, która podobnie jak Jutrzenka będzie walczyć o utrzymanie w I lidze – tłumaczy Marek Wojciechowski z Jutrzenki. – Olkusz to ekipa, która od zawsze jest zespołem Superligowym lub walczącym o awans do tej właśnie ligi. Więc pokonanie takich przeciwników musi budzić respekt i robić wrażenie – dodaje.

10 i 11 września na parkiecie pojawiło się sporo nowych twarzy Jutrzenki – wychowanek i nowych nabytków, którymi są absolwentki SMS-u Płock. Poza trójką wychowaną w SMS-ie, czyli Adrianną Warda, Emilią Bałdyga i Pauliną Dąbrowską, bardzo fajnie prezentowały się młode zdolne zawodniczki, jak Natalia Maruszewska i Justyna Brudzyńska, które nie odstawały od swoich koleżanek.

– Jestem bardzo zadowolona z postawy całej drużyny – mówi Katarzyna Homonicka, obrotowa Jutrzenki Płock. – Z meczu na mecz nasza gra wyglądała coraz lepiej. Czujemy, że nasza ciężka praca zaczyna owocować i nic się nie marnuje. Choć nadal jesteśmy w ciężkim treningu, to już teraz wiemy, gdzie nam jeszcze brakuje i czego brakuje. Cieszymy się, że udało nam się wygrać ten mocno obsadzony turniej. Jednak nie możemy spocząć na laurach i od jutra skupiamy się na pracy, która przed nami. Nasz obecny cel to mecz z Olkuszem, 1 października. Chciałybyśmy podziękować kibicom, którzy nas wspierali w tych zawodach, wasza obecność zawsze nam pomaga! – podsumowała zawodniczka.

– Ciekawa była organizacja turnieju, która nas cieszy na przyszłość – powiedziała Aneta Chodań, bramkarka MMKS Jutrzenki Płock. – Cieszymy się również, że mogłyśmy się zmierzyć z takimi zespołami, które prezentują wysoki poziom sportowy. Dzięki tym spotkaniom mogłyśmy zobaczyć w jakimś stopniu, co czeka nas w lidzie i co my prezentujemy, a nad czym należy pracować. Cieszy wygrana w turnieju i pozostawienie za plecami Olkusza, Lublina i Łodzi. Jednak to nie oznacza, że już jest super i nic nam więcej nie trzeba. Takie zespoły, jak Lublin, czy Olkusz w lidze będą jeszcze mocniej pracowały na parkiecie, by nas pokonać. Nikt łatwo skóry nie sprzeda i dla nas każdy mecz będzie walką o życie. Powoli zaczynamy się docierać z nowymi zawodniczkami, wiemy na co nas stać i czego nam jeszcze brakuje, a braków, wbrew pozorom, jest sporo i potencjał musimy sprzedać od 1 października. Myślę, że jeśli dalej będziemy ciężko pracować pod okiem naszych trenerów, to praca przyniesie jeszcze lepsze efekty. Idziemy w dobrą stronę, ale pierwsze odpowiedzi przyjdą w lidze. Każdy mecz będzie miał swoją historię, obecnie skupiamy się na przygotowaniu do pierwszego meczu z Olkuszem w naszej hali – podsumowuje bramkarka Jutrzenki.Wyniki turnieju:

MMKS Jutrzenka Płock – CHKS PŁ Łódź 28:24 (14:12)
Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus – Kalińska, Dąbrowska 8, Kruszewska, Muras, K. Wójciak, Stasiak 4, Krysiak 4, Rędzińska 1, Homonicka 2, Bałdyga 3, Maruszewska 1, Warda 4, Rzemieniewska 1, Zaremba.
SPR Olkusz – MKS AZS UMCS Lublin 31:19 (12:7)
SPR Olkusz – CHKS Łódź 33:21 (13:13)
MMKS Jutrzenka Płock – MKS AZS UMCS Lublin 31:23 (13:10)
Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus – Kalińska, Dąbrowska 4, Muras, K. Wójciak, I. Wójciak, Stasiak 6, Krysiak 1, Rędzińska 2, Homonicka 5, Bałdyga 4, Zaremba, Pawłowska 2, Maruszewska 1, Warda 6, Rzemieniewska.
MKS AZS UMCS Lublin – CHKS Łódź 33:18 (16:7)
MMKS Jutrzenka Płock – SPR Olkusz 30:26 (16:12)
Jutrzenka: Chodań, Prus – Kalińska, Dąbrowska 7, Muras, Stasiak 6, Krysiak 3, Rędzińska 5, Homonicka 5, Bałdyga 1, Pawłowska, Maruszewska, Warda 3, Rzemieniewska.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. MMKS Jutrzenka Płock 6 pkt.
2. SPR Olkusz 4 pkt.
3. MKS AZS UMCS Lublin 2 pkt.
4. CHKS PŁ Łódź 0 pkt.

Nagrody indywidualne:
MVP – Paulina Dąbrowska (MMKS Jutrzenka Płock)
Królowa Strzelczyń – Katarzyna Jarosz (MKS AZS UMCS Lublin)
Najlepsza Bramkarka – Dagmara Knapik (SPR Olkusz)

Jutrzenka zaprasza 1 października o godz. 16 do hali SP 16 przy ul. Piasta Kołodzieja 7 na pierwszy mecz ligowy z SPR Olkusz. – Kibice nam potrzebni, jak tlen! – zachęca Marek Wojciechowski.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU