REKLAMA

Jutrzenka wygrała pierwszy mecz!

REKLAMA

Jutrzenka inaugurację drugoligowego sezonu może zaliczyć do udanych. Płocczanki po nerwowym początku spotkania, z biegiem czasu grały coraz lepiej, czego finalnym efektem okazało się dziesięciobramkowe zwycięstwo w meczu 2. kolejki II ligi piłki ręcznej kobiet, z drużyną WKPR Wesoła 23:13 (11:8). Bohaterami pierwszego w tym sezonie spotkania Jutrzenki, poza zawodniczkami płockiej drużyny, okazali się kibice, którzy licznie zjawili się w SP16.

PowiązaneTematy

Początek spotkania nie rzucił płockich kibiców na kolana, a dodatkowo w drugiej minucie to zawodniczka gości, Patrycja Zięba, rzuciła pierwszą bramkę. Chwilę później odpowiedziała jednak Aleksandra Rędzińska, ale przez kolejne sześć minut kibice nie obejrzeli już żadnego trafienia, a na parkiecie rządziła niedokładność i niecelne rzuty. Bramkową posuchę w 8. minucie pojedynku przełamała Zięba i przyjezdne wyszły na prowadzenie (2:1), które utrzymały jeszcze przez pięć minut. Przewagę bramkową drużyny z Warszawy zakończyła w 13. minucie skrzydłowa Aleksandra Pawłowska (4:3). Od tego momentu Jutrzenka zaczęła grać lepiej i przede wszystkim skuteczniej, zarówno w ataku jak i obronie, czego najlepszym dowodem w 24. minucie była ucieczka na trzy bramki, po trafieniu rozgrywającej Rędzińskiej (9:6). Ta trzybramkowa przewaga utrzymała się do końca pierwszej części meczu i gospodynie schodziły do szatni, prowadząc 11:8.

Druga połowa rozpoczęła się od nieskutecznych rzutów i dopiero po trzech minutach drogę do bramki znalazła Katarzyna Homonicka, która pokonała bramkarkę rywali z rzutu karnego (12:8). Przyjezdne na swoją pierwszą bramkę w tej części czekały zdecydowanie dłużej, a Martę Pietrzak dopiero w 37. minucie ponownie zaskoczyła Zięba (14:9). W kolejnych minutach na parkiecie dzielić i rządzić zaczęły zawodniczki gospodarzy, w czym duży udział miała bardzo dobrze spisująca się w bramce Pietrzak, która po raz drugi w drugiej połowie skapitulowała dopiero w 50. minucie, po trafieniu Aleksandry Staniec (19:10). W tym momencie tak na dobrą sprawę spotkanie było już rozstrzygnięte, a do końca spotkania Jutrzenka kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i ostatecznie wygrała 23:13.

Z następnym przeciwnikiem, którym będzie UKS Roxa Lublin, Jutrzenka zmierzy się w sobotę. 24 października w hali płockiej SP16.

MMKS Jutrzenka Płock – WKPR Wesoła 23:13 (11:8)MMKS Jutrzenka Płock: Marta Pietrzak, Aneta Chodań, Justyna Brudzyńska, Aleksandra Pawłowska 2, Marta Żuchewicz, Paulina Zaremba 1, Katarzyna Homonicka 8, Paulina Salamandra 2, Aleksandra Dudek, Kamila Wójciak, Aleksandra Stasiak 1, Dagmara Woźnica 1, Marta Krysiak 2, Aleksandra Rędzińska 6, Marlena Muras.

WKPR Wesoła: Dominika Staniec, Patrycja Zięba 6, Magdalena Horaszkiewicz 1, Rachela Kubrak 1, Dorota Kulik, Edyta Koc, Marita Kurak 1, Klaudia Kozera 3, Aleksandra Staniec, Aleksandra Robak, Ewa Drewicz 1, Ada Serafin, Joanna Sarwas, Paulina Sabata.

Upomnienia: Homonicka, Dudek, Krysiak – Zięba, Kubrak, Drewicz.

Kary:
MMKS Jutrzenka Płock – 8 minut (Zaremba, Salamandra, Stasiak, Rędzińska – po 2 minuty),
WKPR Wesoła – 10 minut (Sabata – 4 minuty, Haraszkiewicz, Kurak, Staniec – po 2 minuty).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU