REKLAMA

Jutrzenka wróciła do treningów

REKLAMA

Piłkarki ręczne MMKS Jutrzenki Płock oficjalnie rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. W pierwszym przedsezonowym treningu seniorek udział wzięły prawie wszystkie zawodniczki, które w sezonie 2015/16 stworzą kadrę pierwszego zespołu.

PowiązaneTematy

We wtorek, 18 sierpnia, o godzinie 16.15 na Stadionie Miejskim odbył się pierwszy, po wakacyjnej przerwie, trening szczypiornistek płockiej Jutrzenki. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego powitania trenera Jarosława Krzemińskiego z drużyną, w której pojawiło się kilka nowych-starych twarzy. Nowymi zawodniczkami, które w przeszłości reprezentowały już barwy Jutrzenki, są Anna Jagodzińska (z domu Berlińska), Paulina Zaremba oraz Marta Żuchewicz.

Dodatkowo, w treningu uczestniczyła także nowa bramkarka Aneta Chodań, która do Płocka trafiła na zasadzie transferu definitywnego z drużyny AZS AWFiS Łączpol Gdańsk.

Każdy, kto pojawił się na pierwszych zajęciach Jutrzenki zobaczył, że dziewczynom brakowało treningów, co widać było po zaangażowaniu i uśmiechach na twarzach szczypiornistek.

Trening nie był może zbyt widowiskowy, jednak miał on na celu delikatne rozruszanie dziewczyn i przeprowadzenie testu biegowego. Test ten nazywa się „Test Coopera”. Polega on na 12-minutowym nieprzerwanym biegu, który obecnie jest stosowany do badania wytrzymałości sportowców. Stosuje się go na całym świecie od 1968 roku, ponieważ właśnie wtedy wymyślił go Kenneth Cooper. Trening poprowadzili wspólnie trener Jarosław Krzemiński oraz trener od przygotowania fizycznego, Sebastian Dymek.

Dziewczęta na pierwszym treningu zaprezentowały się całkiem dobrze, ale już od dzisiaj (środa 19 sierpnia 2015 roku – przyp. red.) czeka na nie dużo cięższa praca. Głównie skupi się ona na przygotowaniu fizycznym pod okiem Daniela Kulika, Sebastiana Dymka i trenera Jarosława Krzemińskiego.

Na zajęciach zabrakło jedynie Martyny Jasińskiej, Julii Prus, Pauliny Salamandry, Kamili Wójciak i Pauliny Zaremby, które niebawem dołączą do drużyny i ich również nie ominą ciężkie treningi.

– Z zespołem pożegnały się Dorota Dobrowolska, Paulina Jankowska, Martyna Kwasiborska I Dominika Waszkiewicz – powiedział członek zarządu MMKS Jutrzenki Płock, Rafał Marzec. – Wszystkim tym zawodniczkom bardzo dziękujemy za dotychczasowy wkład, jaki niewątpliwie miały w istnienie drużyny seniorek Jutrzenki Płock – dodał.

Do końca sierpnia „pierwsza” Jutrzenka będzie pracowała głównie nad wytrzymałością i motoryką (siłownia i bieganie w terenie). Natomiast od września zawodniczki rozpoczną treningi na hali, by na początku października udanie rozpocząć rywalizację w II lidze piłki ręcznej, w grupie łódzkiej.– Po raz pierwszy w historii istnienia drużyny seniorek na pierwszym treningu pojawiło się kilku kibiców i przedstawiciele płockich mediów – zaczął z uśmiechem Marek Wojciechowski, specjalista ds. kontaktu z mediami.

– Dziękuję bardzo wszystkim tym, którzy są z nami i tym, którzy dziś zjawili się na pierwszych zajęciach seniorek. To dzięki wam zyskujemy nowych partnerów i przede wszystkim nabieramy wiatru w żagle. Widząc takie zainteresowanie jak dziś wiemy, że nasza praca ma sens, a zespół i trenerzy czują, że są potrzebni i co najważniejsze wierzą, że ich wysiłek nie idzie na marne – dodał Marek Wojciechowski.

– Pragnę również poinformować, że Pan Edward Piątkiewicz, wbrew głoszonym plotkom, nadal pracuje w MMKS Jutrzence Płock, ale jego zadania nie będą takie, jak w poprzednich latach. Pan Edward będzie współpracował przy drużynie seniorek, a dodatkowo będzie pomagał Marcie Krysiak, Aleksandrze Rędzińskiej i Paulinie Zarembie przy grupach młodzieżowych. Pomoc Pana Edwarda będzie polegała głównie na przekazywaniu swojej wiedzy, dotyczącej pracy z młodzieżą i nie tylko, tak, by za kilka lat te młode zawodniczki mogły pełnić jedną z ważniejszych funkcji w naszym klubie. Poza tym, Edward Piątkiewicz jest w trzyosobowym składzie Komisji Rewizyjnej – zakończył.

Kadra MMKS Jutrzenki Płock –  stan na 18 sierpnia

Bramkarki: Justyna Brudzyńska, Aneta Chodań, Marta Pietrzak, Julia Prus.

Kołowe: Aleksandra Dudek, Martyna Jasińska.

Skrzydłowe:  Anna Jagodzińska, Aleksandra Pawłowska, Paulina Salamandra, Paulina Zaremba, Marta Żuchewicz.

Rozgrywające: Katarzyna Homonicka, Marta Krysiak, Aleksandra Rędzińska, Aleksandra Stasiak, Dagmara Woźnica, Kamila Wójciak.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Agnieszka says:

    A co z Karolina mokrzka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU