REKLAMA

Jutrzenka wraca do gry!

REKLAMA

Już w najbliższą sobotę rozgrywki w grupie łódzkiej II ligi piłki ręcznej kobiet, zainauguruje MMKS Jutrzenka Płock, w której przed sezonem doszło do wielu zmian. Efekty tego powinniśmy zobaczyć niebawem.

PowiązaneTematy

Jutrzenka w II lidze rywalizować będzie z siedmioma innymi drużynami. Będą to: WKPR Wesoła, UKS Roxa Lublin, SPR JKS Jarosław, MKS Ochota Warszawa, UKS Varsovia Warszawa, KU AZS UW Warszawa i CHKS Łódź.

Każdy z tych zespołów, w większości składa się z młodych zawodniczek – w szczególności studentek lub licealistek. Dlatego też szczypiornistki Jutrzenki przez wielu trenerów uznawane są za główne kandydatki do awansu.

Do końca nie chcą jednak potwierdzić tego włodarze i trenerzy płockiej drużyny, którzy tonują emocje i zapowiadają, że na powrót do I ligi zespół ma dwa lata. A celem Jutrzenki w tym sezonie ma być odbudowanie się zawodniczek i pozwolenie im na nowo uwierzyć w swoje umiejętności.

O inauguracji drugoligowego sezonu

Jutrzenka swoje zmaganie rozpocznie od 2. kolejki, jednak sezon wystartował już w ubiegły weekend, kiedy w pierwszej kolejce rozegrano dwa pierwsze spotkania.

W jednym z nich sobotni rywal płocczanek – WKPR Wesoła pokonała we własnej hali CHKS Łódź 25:23. Z kolei w drugiej potyczce UKS Roxa Lublin, także na własnym parkiecie, została rozbita przez UKS Varsovię Warszawa 43:12.

Rezultaty obydwu pojedynków nie są niespodzianką, ponieważ WKRP Wesoła u siebie jest drużyną nieprzewidywalną, a UKS Varsovia od kilku lat jest na Mazowszu potęgą w szkoleniu młodzieży, a to właśnie młode piłkarki wchodzą w skład drużyny z Warszawy.O najbliższym rywalu Jutrzenki

Pierwszy w tym sezonie przeciwnik płocczanek to zespół złożony z wielu dobrych zawodniczek, ale na pewno nie jest to gigant nie do ogrania.

W drużynie z Wesołej na szczególną uwagę zasługuje głównie prawoskrzydłowa, która jest bardzo szybka i skutecznie wykańcza kontrataki swojego zespołu.

Poza tym warto zauważyć, że drużyna, która w sobotę odwiedzi Płock, gra skutecznie w obronie i całkiem nieźle współpracuje z bramkarkami. Jednak siła, doświadczenie i umiejętności jednoznacznie wskazują, że faworyt tej potyczki może być tylko jeden i niewątpliwie jest nim płocka Jutrzenka.

Pierwszy w tym sezonie ligowym mecz Jutrzenki odbędzie się 10 października 2015 roku o godzinie 14,  w hali Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika, przy ul. Piasta Kołodzieja 7 w Płocku.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w inaugurującym spotkaniu płockich szczypiornistek. Niech ponownie „Jutrzenka wygra mecz”!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU