Jutrzenka przegrała z Lublinem. A jak pójdzie z SMS?

Minionej soboty Jutrzenka Płock stoczyła pojedynek w Lublinie z tamtejszym UMCS Lublin. Drużyna prowadzona przez ikonę polskiej piłki ręcznej – Izabelę Puchacz, wygrała (25:24), na co – trzeba przyznać – w pełni zasłużyła.

Spotkanie, które rozegrało się 1 kwietnia, rozpoczęły mocnym uderzeniem płocczanki. W 6. minucie, po trafieniu Katarzyny Homonickiej z rzutu karnego, Jutrzenka prowadziła (1:3). Niestety, po dobrym początku dalej już nie było tak pięknie. Po trzech minutach to gospodynie były na prowadzeniu (4:3). Później, co prawda, Adrianna Warda doprowadziła do wyrównania, ale Jutrzenka nie potrafiła skutecznie obronić się przez akcjami gospodyń. W 16. minucie to UMCS prowadził różnicą czterech trafień (8:4). Impas przełamała Dagmara Radzikowska, później z pasją dołączyła Natalia Maruszewska i Jutrzenka poderwała się do walki. W 23. minucie, po trafieniu Aleksandry Rędzińskiej, Jutrzenka przegrywała już tylko jedną bramką (9:8). Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem (11:10) dla lublinianek.

Druga połowa zaczęła się bardzo źle dla Jutrzenki i można wyrokować, że to właśnie one zadecydowały o końcowym wyniku. W 35. minucie gospodynie prowadziły już 16:10. Jutrzenka nie poddawała się, dwie minuty później tablica wskazywała już 17:13. Lublinianki były jednak zdecydowanie w formie, na 13 minut przed końcem prowadziły 21:16. Płocczanki walczyły do końca. Po strzale Pauliny Zaremby, na 2 minuty przed końcem, wynik brzmiał już 24:23. Niestety, zabrakło szczęścia. Ostatecznie zawodniczki z Lublina wygrały 25:24, po niezłym meczu.

MKS AZS UMCS Lublin – MMKS Jutrzenka Płock 25:24 (11:10)

Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska – Radzikowska 5, Stasiak 1, Woźnica, Rędzińska 2, Homonicka 2 (1 k), Bałdyga 1, Zaremba 3, Pawłowska, Maruszewska 3, Warda 7 (4 k).

Kolejny mecz odbędzie się w środę 5 kwietnia o godz. 17:15 w SP 16, ul. Piasta Kołodzieja 7, a przeciwnikiem będzie SMS ZPRP Płock. Serdecznie zapraszamy.