Jutrzenka powalczy z rywalem zza miedzy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najbliższą sobotę w hali płockiej SP 16, odbędzie się kolejny mecz Jutrzenki. Płocka drużyna podejmować będzie SMS na własnym terenie, a stawką będą kolejne 3 punkty.

Obecnie to Jutrzenka znajduje się wyżej w tabeli. Z dorobkiem 12 punktów podopieczne Marcina Krysiaka plasują się obecnie na miejscu 4., mając taką samą ilość punktów, co trzeci zespół z Gniezna. Do liderów z Łodzi i SMS-u II tracą zaledwie trzy oczka. Natomiast nad najbliższym rywalem, czyli SMS I, Jutrzenka ma przewagę trzech miejsc i trzech oczek. Bilans bramkowy Jutrzenki jest minusowy, głównie po wpadce z pierwszej kolejki, ale ten mecz może nie mieć znaczenia.

SMS I do tej pory wygrał z następującymi zespołami: Dwójka Łomża 26:21, MKS PR Urbis Gniezno 27:21 i MTS Kwidzyn 23:26. Przegrywał natomiast z: CHKS PŁ Łodź 24:23, SMS II 27:29 i SPR Sambor Tczew 24:34.
Jutrzenka przegrała tylko dwa mecze, ale oba dość znacznie z SMS II 32:16 (pierwsza kolejka) i SPR Sambor Tczew 30:23 (trzecia kolejka). Natomiast w drugiej, czwartej, piątej i szóstej serii meczów, Jutrzenka wygrywało kolejno z: MTS Kwidzyn 27:25, Dwójką Łomża 28:30, KS AP Poznań 29:28 i Drwęcą Novar Lubicz 30:34. Trzy zwycięstwa z rzędu, zasługują na brawa, a także dwa mecze domowe i oba wygrane w końcówkach meczów.

W Jutrzence znajdują się obecnie trzy zawodniczki/absolwentki SMSu – Aneta Szczechowicz (wychowanka Jutrzenki), Emilia Bałdyga i Paulina Dąbrowska. Pierwszą z nich zapytaliśmy, z jakim nastawieniem przystąpi cała drużyna do sobotniego pojedynku.

– Przed nami kolejne „Derby Płocka”, tym razem z SMS I Płock. Ostatnie zwycięstwa na pewno nas motywują i dlatego chcemy zdobywać kolejne punkty. Spotkanie z pewnością będzie emocjonującą walką. My jesteśmy zdeterminowane, żeby zagrać jak najlepiej. Zapewne SMS również, ponieważ jest obecnie niżej w tabeli niż my, a więc również zależy im na wygranej. To będzie spotkanie, w którym trzeba będzie walczyć i zagrać bardzo dobrze przez całe 60 minut – mówi Aneta Szczechowicz.

Dostrzegamy, że liczba 3 jest często powtarzającą się w zapowiedzi i nie tylko:
– 3 wygrane z rzędu Jutrzenki
– 3 wygrane SMS-u I
– 3 porażki SMS-u I
– 3 absolwentki SMS-u w Jutrzence
– 3. mecz Jutrzenki we własnej hali w obecnym sezonie
– 3 punkty Jutrzenka traci do liderów
– 3 punkty przewagi ma Jutrzenka nad SMS I
– 3 punkty do zdobycia.

Czy będzie 3. domowa wygrana Jutrzenki i ewentualny awans na 3. miejsce w lidze? Czy może jednak Jutrzenka poniesie 3. porażkę w lidze?

MMKS Jutrzenka Płock – SMS ZPRP I Płock, sobota 18 listopada o godzinie 13.

Marek Wojciechowski

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji