Jutrzenka o włos od zwycięstwa z Olkuszem

Spełniły się obawy sprzed meczu Jutrzenki Płock z SPR Olkusz. Przeciwnik był mocny i, choć płocczanki walczyły ze wszystkich sił, z boiska zeszły pokonane.

Zawodniczki Jutrzenki przez dwa miesiące przygotowywały się do inauguracji rozgrywek pierwszej ligi sezonu 2016/2017. Było to widać już po rozpoczęciu spotkania, 1 października, gdy ze szczypiornistkami SPR Olkusz toczyły wyrównaną walkę. Nie było to łatwe zadanie, szczególnie, że Jutrzenka grała w osłabionym składzie – po kontuzji na boisku zabrakło Marty Krysiak, Marty Pietrzak i Dagmary Woźnicy.

Jednak to właśnie płockie szczypiornistki objęły prowadzenie w 7. minucie, po dwóch świetnych rzutach Adrianny Wardy. 3 minuty później Olkusz jednak doprowadził do wyrównania, a już za chwilę na tablicy widniał wynik 6:5. Pierwsza połowa nie zabierała szans Jutrzence – przerwa rozpoczęła się wynikiem 15:13 dla dziewcząt z Olkusza.

Drugą część spotkania płocczanki rozpoczęły niefortunnie od straty bramek. Wynik w 35. minucie brzmiał już 15:19. Warto podkreślić tu świetną grę Katarzyny Homonickiej, która zdobyła kilka bramek, przesądzających o tym, że końcowy wynik nie był drastyczny dla Jutrzenki. Mimo walki o zwycięstwo, w 40. minucie płockie szczypiornistki przegrywały już 23:18. Jedynie końcowe rozluźnienie olkuszanek spowodowało, że ostateczny wynik brzmiał 30:32.

MMKS Jutrzenka Płock – SPR Olkusz 30:32 (13:15)
Hala Sportowa SP nr. 16 ul. Piasta Kołodzieja 7 Płock, 1.10.2016 godz. 16:00
MMKS Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Paulina Dąbrowska 5, Aleksandra Stasiak 3, Marlena Muras, Justyna Brudzyńska, Aleksandra Rędzińska, Katarzyna Homonicka 6, Emilia Bałdyga 4, Paulina Zaremba 3, Natalia Maruszewska 2, Adrianna Warda 7
Trener: Zbigniew Krzemiński
Kary: 14 minut: Bałdyga, Stasiak, Homonicka x2, Dąbrowska x3 Karne: 5/5
SPR Olkusz: Dagmara Knapik, Aleksandra Petlic – Paula Masiuda 7, Agata Basiak 2, Katarzyna Nowak 3, Natalia Kolonko 3, Paulina Leńczuk, Klaudia Zub, Laura Nawara, Aleksandra Polak, Agata Latała 2, Klaudia Wójcicka 5, Agata Wcześniak 7
Trener: Marcin Księżyk
Kary: 10 minut: Nowak x2, Wcześniak x2, Kolonko Karne: 4/4