Jutrzenka gromi ligowego debiutanta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie mogło być inaczej. Jutrzenka gładko i bez najmniejszych problemów pokonała drużynę UKS Roxa Lublin 32:9 (15:4), dzięki czemu zanotowała drugie ligowe zwycięstwo.

Jutrzenka, nie wiedzieć czemu, kolejny mecz rozpoczęła od nerwowej gry. Podobnie zresztą jak ich rywalki. Dlatego też na pierwszą bramkę tego spotkania kibice czekali aż pięć minut, kiedy na 1:0 dla gospodarzy trafiła Aleksandra Rędzińska. Z minuty na minutę było jednak tylko lepiej i w 9. minucie, po bramce Katarzyny Homonickiej, płocczanki prowadziły już 4:0.

Gra przyjezdnych dalej wyglądała chaotycznie, a dodatkowo, gdy rywali chciały wypracować sobie dogodną pozycję strzelecką, to po prostu odbijały się od płockiej defensywy. Widać było, że dla drużyny z Lublina ten mecz oraz zapewne całe rozgrywki będą sezonem wprowadzającym do seniorskiej piłki ręcznej.

Pomimo tego, lublinianki walczyły dzielnie i w 11. minucie trafiły po raz pierwszy. Autorką tej bramki okazała się być Weronika Wlaszczyk. Później sam przebieg meczu był mało emocjonujący. W 19. minucie po skutecznym rzucie Anny Nasalskiej przyjezdne przegrywały (4:9) i była to ich ostatnia bramka w tej części meczu. Do końca pierwszej połowy sześć razy trafiły jeszcze płocczanki i na przerwę schodziły ze spokojnym, jedenastobramkowym prowadzeniem (15:4).

W drugiej połowie kompletnie nic się nie zmieniło. Przyjezdne w dalszym ciągu miały problemy nawet z opanowaniem prostych podań, a Jutrzenka mogła grać swoje i spokojnie szlifować schematy na nadchodzące spotkania. Co zresztą starała się robić i tylko powiększała swoją bramkową przewagę, która ostatecznie stanęła na dwudziestu trzech trafieniach (32:9).

Na wyróżnienie w płockiej drużynie zasługuje debiutująca Raquel Suarez Ramos, która zdobyła pięć bramek i została wybrana najlepszą zawodniczkę tego spotkania.

Teraz Jutrzenkę czekają dwa tygodnie przerwy, po których 7 listopada płockie szczypiornistki udadzą się na pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy, gdzie ich rywalem będzie drużyna SPR JKS Jarosław.

MMKS Jutrzenka Płock – UKS Roxa Lublin 32:9 (15:4)

MMKS Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Julia Prus, Marta Pietrzak – Aleksandra Pawłowska 2, Raquel Suarez Ramos 5, Marta Żuchewicz, Paulina Zaremba 1, Katarzyna Homonicka 6, Paulina Salamandra, Aleksandra Dudek 1, Kamila Wójciak, Dagmara Woźnica 1, Marta Krysiak 8, Aleksandra Rędzińska 8, Marlena Muras.

UKS Roxa Lublin: Katarzyna Więcek-Woźniak – Oliwia Pracownik, Eliza Onocht, Zuzanna Jurczyńska 2, Weronika Wlaszczyk 3, Anna Nasalska 2, Patrycja Chrząstowska, Katarzyna Musur, Klaudia Krępa 2, Aleksandra Wójcicka.

Upomnienia: Homonicka, Krysiak, Dudek – Wójcicka, Wlaszczyk.