Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

REKLAMA

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – bezpieczny pierwszoklasista” to kampania społeczna, która pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na drodze uczniom, zwłaszcza tym, którzy przekraczają szkolne mury po raz pierwszy.

Od kilkunastu lat samorząd województwa mazowieckiego prowadzi kampanie społeczne poświęcone bezpieczeństwu dzieci i młodzieży na drodze. Jedną z nich jest akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Podczas spotkań z przedstawicielami policji, Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, straży pożarnej i ratowników medycznych, dzieci otrzymują specjalne zestawy, które zwiększą ich bezpieczeństwo na drodze, uczą się zasad bezpiecznego poruszania na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy.

PowiązaneTematy

– W tym roku dodatkowo naszą uwagę kierujemy na najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczą mury szkoły. Odwiedzimy wszystkie szkoły na Mazowszu i wręczymy pierwszakom zestawy, zawierające elementy odblaskowe – informuje dyrektor WORD w Płocku Wojciech Krzewski.

Inauguracja kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny–bezpieczny pierwszoklasista” w subregionie płockim odbędzie się 15 września br. o godz. 9 w Szkole Podstawowej Nr 8 w Płocku przy ul. Gen. T. Kutrzeby 2a. Z uczniami z klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 8 w Płocku spotka się Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.