REKLAMA

Jesteś ozdrowieńcem? Możesz uratować innych, oddając osocze – specjalna zbiórka w Płocku

REKLAMA

Osocze ozdrowieńców jest obecnie jednym z najbardziej skutecznych leków, pomagających w walce z COVID-19. Dlatego Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy PKN ORLEN organizuje akcje krwiodawstwa, podczas których ozdrowieńcy COVID-19, będą mogli bezpiecznie oddać krew. W grudniu mobilny krwiobus przyjedzie do Płocka.

Organizatorzy akcji zachęcają ozdrowieńców do oddawania krwi, z której zostanie pozyskane osocze do leczenia chorych na COVID-19 oraz krwinki czerwone do leczenia innych chorych, potrzebujących transfuzji krwi.

– Jeśli jesteś ozdrowieńcem COVID-19 i chcesz pomóc uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie, zarejestruj się już dziś, wysyłając e-mail na adres HDK@orlen.pl, w treści wpisując imię, nazwisko oraz telefon kontaktowy – zachęca Klub HDK przy PKN ORLEN.

Zgłoszenia wstępne będą przyjmowane do 10 grudnia 2020 r. do godz. 15.

Krew mogą oddać osoby, które spełniają poniższe warunki:  1. Chorowały na COVID-19, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, lub osoby, które przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2;
  2. Minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo 18 dni od zakończenia izolacji;
  3. Są w wieku 18-65 lat;
  4. Spełniają kryteria dla dawców krwi, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2017 r. w sprawie warunków pobierania krwi od dawców krwi.

Jak należy przygotować się do pobrania?

Kandydaci na dawców osocza ozdrowieńców powinni przynieść ze sobą dokumentację medyczną, potwierdzającą przechorowanie COVID-19 lub zakażenie SARS-CoV-2 (pozytywny wynik testu RNA-SARS CoV-2 lub testu antygenowego, lub dodatni wynik badania przeciwciał anty-SARS-CoV-2, lub skierowanie na izolację).

Mobilny ambulans dostępny będzie już w grudniu br. zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • Trzebinia – 16.12.2020 r., w godz. 9:00-13:00 w ORLEN Południe, parking Budynku Administracji 3 (budynek starego przedszkola),
  • Warszawa – 17.12.2020 r., w godz. 9:00-14:00 na terenie parkingu Budynku ORLEN Senator, ul. Bielańska 12,
  • Płock – 18.12.2020 r., w godz. 8:00-13:00 na terenie parkingu Centrum Administracji PKN ORLEN, ul. Chemików 7.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU