REKLAMA

Jest pozytywna opinia – będzie karetka wodna w Płocku

REKLAMA

Rada Społeczna Samorządu Województwa Mazowieckiego pozytywnie zaopiniowała przekazanie karetki wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku. Uznano, że sprzęt najbardziej będzie potrzebny w Płocku.

3 czerwca Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock ogłosiła, że przekazano jej łódź ratunkową „Dar Mazowsza”. Rada Społeczna przy Samorządzie Województwa Mazowieckiego jednogłośnie poparła uchwałę, dzięki której łódź bezpłatnie ma stać się własnością strażaków ochotników z Płocka.

–  Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Płocku jest mocną, doświadczoną w pomocy drugiemu człowiekowi jednostką i cieszę się, że taki poniekąd prezent mogliśmy zrobić dla Płocka, dla płocczan. Cieszę się, że wodna karetka będzie pod opieką grupy ochotników, którzy naprawdę pomagają innym. Łódź nazywa się „Dar Mazowsza”, to cenna jednostka, warta kilkaset tysięcy złotych. Chwała zarówno samorządowi województwa, panu marszałkowi, że wyraża na to zgodę, całej załodze pogotowia i całej Radzie Społecznej za podjęcie, w mojej ocenie, jedynej słusznej decyzji podczas dzisiejszego posiedzenia – powiedział nam zasiadający w Radzie Społecznej radny Tomasz Kominek.

Decyzja w sprawie przekazania łodzi Grupie Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock została podjęta jednogłośnie. Pierwszym argumentem za poparciem uchwały była historia Płocka – dwie powodzie w 1982 i 2010 udowodniły potrzebę stacjonowania takiego sprzętu ratowniczego w naszym mieście.

PowiązaneTematy

Są plany, aby w trakcie remontu mostu na Radziwiu stacjonowała karetka. Być może również wodna

Drugim argumentem przytoczonym przez radnego Tomasza Kominka był remont starego mostu w Płocku, który ma rozpocząć się w drugiej połowie czerwca. Radny podkreślił, że dzięki przekazaniu jednostki Grupie Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Płocku, będzie ona miała możliwość wspierać w tym okresie płocczan.

Na koniec Tomasz Kominek zwrócił też uwagę, że niedługo rozpocznie się tak zwany „Festiwalowy Płock”. OSP wyposażona w wodną karetkę będzie mogła wydatnie wesprzeć WOPR w dbaniu o bezpieczeństwo imprez odbywających się nad Wisłą.

W skład Rady Społecznej wchodzą: Piotr Zgorzelski, Tomasz Kominek, Krzysztof Gogolewski, Paweł Kolczyński, Roman Siemiątkowskim, Michał Luczewski i Wioletta Kulpa.

Pozytywnie został również zaopiniowany projekt stacjonowania na czas remontu mostu karetki na osiedlu Radziwie, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Teraz wniosek o akceptację i dofinansowanie zostanie złożony u wojewody mazowieckiego.

Dar Mazowsza, fot. WSPRiTS w Płocku