REKLAMA

Jest pozytywna opinia – będzie karetka wodna w Płocku

REKLAMA

Rada Społeczna Samorządu Województwa Mazowieckiego pozytywnie zaopiniowała przekazanie karetki wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocku. Uznano, że sprzęt najbardziej będzie potrzebny w Płocku.

3 czerwca Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock ogłosiła, że przekazano jej łódź ratunkową „Dar Mazowsza”. Rada Społeczna przy Samorządzie Województwa Mazowieckiego jednogłośnie poparła uchwałę, dzięki której łódź bezpłatnie ma stać się własnością strażaków ochotników z Płocka.

–  Grupa Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Płocku jest mocną, doświadczoną w pomocy drugiemu człowiekowi jednostką i cieszę się, że taki poniekąd prezent mogliśmy zrobić dla Płocka, dla płocczan. Cieszę się, że wodna karetka będzie pod opieką grupy ochotników, którzy naprawdę pomagają innym. Łódź nazywa się „Dar Mazowsza”, to cenna jednostka, warta kilkaset tysięcy złotych. Chwała zarówno samorządowi województwa, panu marszałkowi, że wyraża na to zgodę, całej załodze pogotowia i całej Radzie Społecznej za podjęcie, w mojej ocenie, jedynej słusznej decyzji podczas dzisiejszego posiedzenia – powiedział nam zasiadający w Radzie Społecznej radny Tomasz Kominek.

Decyzja w sprawie przekazania łodzi Grupie Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock została podjęta jednogłośnie. Pierwszym argumentem za poparciem uchwały była historia Płocka – dwie powodzie w 1982 i 2010 udowodniły potrzebę stacjonowania takiego sprzętu ratowniczego w naszym mieście.

Są plany, aby w trakcie remontu mostu na Radziwiu stacjonowała karetka. Być może również wodnaDrugim argumentem przytoczonym przez radnego Tomasza Kominka był remont starego mostu w Płocku, który ma rozpocząć się w drugiej połowie czerwca. Radny podkreślił, że dzięki przekazaniu jednostki Grupie Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Płocku, będzie ona miała możliwość wspierać w tym okresie płocczan.

Na koniec Tomasz Kominek zwrócił też uwagę, że niedługo rozpocznie się tak zwany „Festiwalowy Płock”. OSP wyposażona w wodną karetkę będzie mogła wydatnie wesprzeć WOPR w dbaniu o bezpieczeństwo imprez odbywających się nad Wisłą.

W skład Rady Społecznej wchodzą: Piotr Zgorzelski, Tomasz Kominek, Krzysztof Gogolewski, Paweł Kolczyński, Roman Siemiątkowskim, Michał Luczewski i Wioletta Kulpa.

Pozytywnie został również zaopiniowany projekt stacjonowania na czas remontu mostu karetki na osiedlu Radziwie, w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej. Teraz wniosek o akceptację i dofinansowanie zostanie złożony u wojewody mazowieckiego.

Dar Mazowsza, fot. WSPRiTS w Płocku

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. xx says:

  Witam.macie radnych i atuty. Dużo ziemi. A szpital też potrzebuje spokoju nie góry i doliny i czas marnowany choremu to mniejszy ratunek. Dzielnica by odżyła . Nowe miejsca pracy itd.

 2. ... says:

  Odnoszę wrażenie że radziwie jest uznawane za osiedle biedniejsze niż pozostałe . Równie dobrze można tak powiedzieć o Borowiczkach. Ehh… :-(.

 3. xx says:

  Bardzo dobra nowina. Teraz jeszcze zbudujcie w Radziwiu nowoczesny szpital aby odciążył stare budownictwo na Winiarach z Miejskiego, niewielka klinika mocnej Specjalności. t
  Za dużo Złej Energii przez te wszystkie lata……….. np ZERO PISUARÓW…..

  W RADZIWIU DUŻY STADION – PARKINGI JEST GDZIE BUDOWAĆ. STARY nie ma nawet parkingów..

  • Najpierw postawcie maszt says:

   Oj radziwiaki, miejsce, to jest na maszt i to już przygotowane. Na pewno mniej będzie szkodził niż wasze kominy, więc nie róbcie sobie jaj ze stadionem

   • Mieszkaniec Radziwia says:

    Co ty masz do radziwia i do jego mieszkańców. To jedna z pierwszych dzielnic Płock, która jest położna na ładnych terenach.nie długo ( podobno ) gazociąg ma być budowany. Ok, moze nie raz śmierdzi tam bo ludzie palą byle czym. Ale ogólnie, ( teraz odnoszę się do komentarz w którym było k szpitalu) to nie był by głupi pomysł:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU