Komenda Główna Policji organizuje konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Jest to dobra okazja, aby docenić funkcjonariuszy, którzy szczególnie wykazali się swoją pomocną postawą. Termin zgłoszeń upływa z końcem maja.
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
– Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie – zaznacza Biuro Prewencji KGP.
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.
– Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków – zwraca uwagę Biuro Prewencji KGP.
Zgodnie z Regulaminem Konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.
Na stronie internetowej Policji dostępne są regulamin i formularz zgłoszeniowy do konkursu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2022 r. Formularze można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji KGP oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Podczas wyłaniania Laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.
W Płocku nie brakuje przykładów funkcjonariuszy, którzy wykazali się godną pochwały postawą. W styczniu szybka akcja płockich policjantek i dyżurnego jednostki pozwoliła uratować życie jeszcze nienarodzonego dziecka.
Płoccy policjanci uratowali życie jeszcze nienarodzonego dziecka: „Liczyła się każda sekunda”
W lutym do płockich policjantów zgłosił się senior, który zgubił portfel. Dzielnicowi zdołali pomóc płocczaninowi i odnaleźli cenną zgubę.
Senior zgubił portfel z pieniędzmi i dokumentami. Pomogli policjanci
Również w marcu funkcjonariusze zaprezentowali imponujące zaangażowanie, które doprowadziło do szybkiego odzyskania skradzionego pojazdu. Policjantom udało się wtedy zlikwidować dziuplę samochodową w sąsiednim powiecie.
Dobry policjant to powinien byc jak dobry Indianin.
Nagroda główna dla funkcjonariuszy płci obojga. Tych niezłomnych, bezkompromisowych tropicieli chwytających podłych złoczyńców, bezczelnych bezmadeczkowców kwestionujących straszliwe zagrożenia ze strony złowrogiego wirusa chwilowo ukrywającego się z powodu działań wojennych.
A dlaczego nie zglosic Polskiej Policji do polojowej nagrody Nobla?
Codziennie przez miasto przewalają się setki samochodów i motorów z głośnymi, nieregulaminowymi – według prawa – tłumikami. Co robi z tym dzielna policja – nic nie robi.
Zacznijcie od takich prostych rzeczy – wyeliminujcie z dróg hałasujące ponad normę samochody i motocykle.
Dziękuję za uwagę.
A ja codziennie widze przez okno jak po kilku policjantow legitumuje jednego piwozlopa popijajacego piwko na laweczce.Raz to nawet przyjechali ze wsparciem ze strazy miejskiej.Ale odjechali bo nie mogli sie dopchac do obwinionego.I tak trzymac.Chwala Policji.