REKLAMA

Jest nowy trener Wisły Płock

REKLAMA

Poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca Wisły Płock. Podpisał on z płockim klubem roczny kontrakt.

Fot. Wisła Płock

Wiele kontrowersji wzbudziło nagłe i niespodziewane rozstanie się płockiego klubu z trenerem Marcinem Kaczmarkiem. Po pięcioletniej, owocnej pracy w Płocku, szkoleniowiec rozstał się z Wisłą na zasadzie porozumienia stron. Decyzja ta wywołała wiele negatywnych opinii – zarówno wśród kibiców, jak i właściciela klubu – miasta.

Przed prezesem Jackiem Kruszewskim stanęło niełatwe zadanie znalezienia nowego trenera – na kilka dni przed startem sezonu. Przytaczanych nazwisk było wiele, wśród nich była także kandydatura Jerzego Brzęczka, 46-letniego trenera, związanego ostatnio z GKS Katowice. Jak się okazało, postawiono właśnie na to nazwisko.

Wisła Płock podała we wtorek, że Jerzy Brzęczek podpisał z płockim klubem roczny kontrakt. – To bardzo ciekawa, ale i wymagająca propozycja – powiedział nowy szkoleniowiec Wisły. – Nie od dzisiaj wiadomo, że dla beniaminka drugi sezon po awansie jest najtrudniejszy – dodał.

Trener nie ukrywa, że moment, w którym objął zespół nie jest dla niego idealny. Wierzy jednak w zespół oraz wizję trenera Kaczmarka i ruchów, które poczynił przed odejściem.

– Jestem przekonany, że Marcin Kaczmarek odpowiednio przygotował zespół do sezonu – powiedział Jerzy Brzęczek. – Oczywiście w trakcie trzech dni, które pozostały do meczu, nie będę w stanie wywrzeć swojego piętna na ekipie, ale obiecuję, że w spokoju skoncentrujemy się na takim przygotowaniu do spotkania, by skutecznie powalczyć o komplet punktów. Zrządzeniem losu pierwszym naszym rywalem będzie Lechia Gdańsk, w której niedawno pracowałem, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia – zadeklarował trener.Jak zdradził szkoleniowiec, celem klubu jest przede wszystkim spokojne utrzymanie w ekstraklasie oraz walka o lepszą niż w ubiegłym sezonie lokatę.

Jerzy Brzęczek 46 razy występował w reprezentacji Polski, której był kapitanem. Karierę rozpoczął w Rakowie Częstochowa, z którego przeprowadził się do Olimpii Poznań. Grał m.in. w Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKS Katowice, Tirolu Insbruck, LASK Linz, Maccabi Hajfa, Sturmie Graz, FC Kärnten, Wacker Tirol czy Polonii Bytom.

Jako szkoleniowiec prowadził drużyny Rakowa Częstochowa, Lechii Gdańsk, a ostatnio GKS Katowice.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU