REKLAMA

Jest nowy trener Wisły Płock. Patryk Kniat odchodzi z zespołu

REKLAMA

Po przegranym meczu Wisły Płock z Lechią Gdańsk (1:2) niespodziewanie klub poinformował o zmianie trenera. Patryk Kniat, który tymczasowo pełnił tę funkcję po odejściu Leszka Ojrzyńskiego, odchodzi z zespołu, a szkoleniowcem zostanie Radosław Sobolewski.

Zgodnie z informacją przekazaną przez klub Wisła Płock, Radosław Sobolewski podpisze kontrakt do końca sezonu 2019/2020, z opcją przedłużenia go o kolejne dwanaście miesięcy.

– Radosław Sobolewski urodził się 13 grudnia 1976 roku w Białymstoku. 42-letni szkoleniowiec dysponuje ogromnym doświadczeniem boiskowym, ponieważ jako piłkarz rozegrał aż 374 mecze w ekstraklasie, w których zdobył 39 bramek. Na swoim koncie ma również 32 występy i jednego gola w reprezentacji Polski, z którą uczestniczył w Mistrzostwach Świata 2006 w Niemczech – czytamy w komunikacie Wisły Płock.

Co ciekawe, swoją karierę piłkarską zaczynał w Jagiellonii Białystok, z której przeszedł do… ówczesnej Petrochemii Płock. Spędził tu łącznie pięć lat, następnie trafił do Groclinu Dyskoboli Grodzisk Wielkopolski, z którym sięgnął po Puchar Polski. Później został zawodnikiem Wisły Kraków, gdzie świętował cztery mistrzostwa kraju, a swoją grę zakończył w Górniku Zabrze.Funkcję pierwszego trenera będzie pełnił po raz pierwszy. Dotychczas Radosław Sobolewski pełnił rolę asystenta w sztabie szkoleniowym Wisły Kraków, w którym pracował u boku Dariusza Wdowczyka, Kiko Ramireza, Joana Carillo oraz ostatnio Macieja Stolarczyka. Tymczasowo prowadził też tę drużynę w ekstraklasie.

– Wraz z Sobolewskim pracę w Wiśle jako asystent trenera rozpocznie Mariusz Kondak, który w przeszłości także pracował w Wiśle Kraków, a doświadczenie zbierał współpracując między innymi z Chojniczanką Chojnice czy niemieckim FSV Mainz. Z klubu odejdą z kolei Patryk Kniat i Krzysztof Sobieraj, a pozostałe decyzje w sprawie składu sztabu szkoleniowego Nafciarzy zostaną podjęte w najbliższym czasie – poinformował zarząd Wisły Płock.

Fot. Aśka Żmijewska/Wisła Kraków SA

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Lolo says:

    Mogę temu kniatowi powiedzieć, morda w kubeł.. Co za bazczelny typ…. ???

  2. nobody says:

    strach nawet policzyć ilu trenerów przewinęło się przez klub w ciągu tych dwóch lat.Miejmy tylko nadzieję że Radek zaprowadzi porządek i serce do walki ,bo tak strachliwych chłopakow dawno nie widzialem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU