Jest już projekt nowej strefy restauracyjnej w płockiej galerii

REKLAMA

Jak informowaliśmy w październiku, Galeria Wisła rozpoczęła prace, związane z powstaniem nowej strefy restauracyjnej. Klienci galerii skorzystają z niej teraz na pierwszym piętrze, a wystrój będzie nawiązywał do rzeki Wisły.

Już 2,5 miesiąca temu pisaliśmy o planach zmian w płockiej galerii. – W pierwszej połowie 2017 roku Galeria Wisła wzbogaci się o najnowocześniejszą strefę restauracyjną w Płocku. Prace rozpoczną się wraz z początkiem nowego roku – potwierdził Grzegorz Mroczek, wiceprezes CREAM, firmy zarządzającej Galerią Wisła.

PowiązaneTematy

Potwierdziły się informacje o przeniesieniu strefy z drugiego poziomu obiektu na pierwsze piętro, bezpośrednio nad wejście główne do Galerii (po Kappahl).

– Dostęp do naturalnego światła zapewni wielkie okno z panoramicznym widokiem na miasto – tłumaczy Magdalena Michalska, marketing manager galerii. – Nowością na płockim rynku będzie tzw. „common table”, czyli sprzyjający integracji bardzo duży stół, umożliwiający wspólne posiłki. Przy projektowaniu nowej strefy restauracyjnej nie zapomniano o rodzinach z dziećmi – foodcourt będzie wyposażony w specjalne krzesełka i naczynia dziecięce oraz w ogólnodostępne kuchenki mikrofalowe. Integralną częścią strefy będzie również interaktywna strefa zabaw – wyjaśnia Magdalena Michalska.

– Aranżacja nowej strefy food court jest nie tylko nowoczesna, ale i oryginalna. Koncepcja odwołuje się do motywu płynącej rzeki – użyte materiały, ich kolory i struktura będą przypominały rzekę Wisłę – dodaje Bartłomiej Bujnowski, dyrektor marketingu CREAM. – W projekcie uwzględniono 4 żywioły: falujący sufit będzie symbolizował powietrze, drewniane elementy odzwierciedlają ziemię, turkusowa posadzka to woda, a złociste akcenty będą reprezentowały ogień – wyjaśnia.

W nowej strefie restauracyjnej planowanych jest 5 lokali z kuchnią polską i międzynarodową, o łącznej powierzchni 400 mkw. Strefa stolików zajmie powierzchnię 650 mkw i znajdzie się w niej ponad 300 miejsc siedzących.