Jest decyzja komisarza ligi. Orlen Wisła Płock ukarana

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak poinformował komisarz ligi, Bogusław Trojan, zostały wyciągnięte konsekwencje wobec płockiego i kieleckiego klubu. Nafciarze będą musieli zapłacić karę finansową, zaś hiszpański szkoleniowiec został odsunięty od prowadzenia drużyny.

Decyzją komisarza Trojana, płocki klub będzie musiał zapłacić w sumie 4,5 tysiąca złotych kary – za przepychanki podczas meczu oraz za brak wyznaczonego miejsca do odbycia kary dyskwalifikacji. Ponadto, trener Nafciarzy, Manolo Cadenas, otrzymał zakaz prowadzenia zespołu przez dwa najbliższe mecze.

Kary nie uniknęli także kielczanie. Szkoleniowiec Vive, Talant Dujszebajew, został odsunięty od prowadzenia zespołu w czterech meczach. Dodatkowo, Vive musi zapłacić karę – 3 tysiące złotych, a rozgrywający Denis Buntić będzie pauzował w dwóch najbliższych spotkaniach za faul na Kamilu Syprzaku, szczypiorniście Orlen Wisły. Przypomnijmy, piłkarz Vive Targów Kielce uderzył kołowego Nafciarzy w twarz, czego nie dostrzeżono podczas meczu.

Klub z Kielc może odwołać się od decyzji komisarza ligi. Orlen Wisła Płock, zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie ma takiej możliwości.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji