REKLAMA

Jesień w Starym Kinie w Płocku

REKLAMA

Płocka Galeria Sztuki zaprasza na projekcję filmową „Jesień w Starym Kinie”, podczas której będzie można obejrzeć film „Sztandar wolności”. Przedstawia on walkę o niepodległość Polski. Komentarz dostarczy Michał Pieńkowski.

W ramach obchodów setnej rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami, Płocka Galeria Sztuki zaprasza 25 września o godz. 17.30 na prezentację filmu „Sztandar wolności” z 1935 r. w reż. Ryszarda Ordyńskiego.
Cyfrowo zrekonstruowany dokument przedstawia walkę o niepodległość Polski w latach 1905–1920.

Głównym bohaterem jest Józef Piłsudski, a film, zrealizowany w 1935 roku, na kilka miesięcy przed śmiercią Marszałka, jest podsumowaniem jego dokonań. Projekcji towarzyszyć będzie profesjonalny komentarz filmografa Michała Pieńkowskiego, który przybliży życie codzienne Polaków w Dwudziestoleciu Międzywojennym w kontekście prezentowanego dokumentu.

Michał Pieńkowski w Filmotece Narodowej opracowuje i dokumentuje przedwojenny zbiór filmowy, a także bierze udział w rekonstrukcji cyfrowej przedwojennych filmów fabularnych. Naukowo zajmuje się historią polskiej fonografii. Prowadzi wykłady, prelekcje i spotkania poświęcone przedwojennemu kinu polskiemu.Ze względu na sytuację epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, liczba uczestników jest ograniczona do 10 (obowiązuje kolejność zapisów, tel.: 24 366 43 23). Płocka Galeria Sztuki prosi też o zapoznanie się z nowym regulaminem zwiedzania i uczestnictwa w działaniach artystycznych na terenie Płockiej Galerii Sztuki, dostępnym na stronie internetowej.

Projekt jest realizowany we współpracy z Filmoteką Narodową.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU