Jedenastolatka na rowerze potrącona przez samochód w Płocku

REKLAMA

Wczoraj policjanci z płockiej drogówki zatrzymali 74-letniemu kierowcy prawo jazdy za potrącenie 11-letniej rowerzystki. Mężczyzna nie ustąpił dziewczynce pierwszeństwa.

3 kwietnia po godz. 15 w Płocku na ul. Dobrzyńskiej kierowca nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dziewczynce, która poruszała się rowerem po wyznaczonym przejeździe.

– Jadący prawym pasem w kierunku centrum kierujący zatrzymał się przed przejazdem dla rowerów, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu młodej rowerzystce. Niestety, jadący lewym pasem kierujący oplem, nie zatrzymał się przed wyznaczonym miejscem i potrącił 11-letnią dziewczynkę. Na miejscu pojawiła się załoga karetki pogotowia, na szczęście dziewczynce nic się nie stało – wyjaśniała sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik KMP w Płocku.

Policjanci zatrzymali 74-letniemu kierującemu oplem prawo jazdy w związku ze spowodowaniem przez niego zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mężczyzna był trzeźwy. Dalej to sąd zdecyduje czy płocczanin odzyska uprawnienia.

PowiązaneTematy

– Kierowcy, pamiętajcie! Bardzo groźnym i często tragicznym w skutkach manewrem jest omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, ale zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym. Dojeżdżając do przejścia dla pieszych czy też przejazdu dla rowerzystów pamiętajcie o zachowaniu szczególnej ostrożności – apeluje sierż. szt. Marta Lewandowska.

Wczoraj płoccy policjanci zatrzymali również uprawnienia do kierowania 44-letniej kierującej audi z powiatu płockiego, która na ul. Dobrzykowskiej w obszarze zabudowanym poruszała się z prędkością 108 km/h. Tego dnia na ul. 3 Maja funkcjonariusze zakończyli podróż pijanego kierowcy.

W środę do komendy w Płocku wpłynęło też zawiadomienie, że w dniu 29 marca w jednym z płockich moteli skradziony został telewizor, a dwa inne urządzenia uszkodzono, wartość strat to 7.700 zł.