REKLAMA

Jeden wniosek o 500+ na wszystkie dzieci

REKLAMA

Od początku tego miesiąca rodzice mogą elektronicznie, za pomocą jednego wniosku, ubiegać się o 500+ na wszystkie swoje dzieci. Już za parę dni będzie można ten wniosek składać również w formie tradycyjnej.

Od 1 lipca można ubiegać się o świadczenie 500+ za pomocą wniosku elektronicznego, a od 1 sierpnia będzie można już to czynić w formie tradycyjnej. Od wprowadzenia zbiorczego wniosku, rządowy program obejmuje też pierwsze dziecko, bez względu na dochód rodziny.

Istnieje również możliwość złożenia wniosku aktualizacyjnego o to świadczenie na drugie i kolejne dziecko. Urząd miasta radzi, aby wszystkie pisma złożyć we wspólnym wniosku.

– 500+ przysługuje teraz na wszystkie dzieci poniżej 18. roku życia, bez względu na uzyskiwany przez rodzinę dochód. Aby otrzymać świadczenie na pierwsze dziecko należy złożyć wniosek, drogą elektroniczną są one przyjmowane od 1 lipca, a w formie tradycyjnej będą od 1 sierpnia 2019 r. Trzeba to zrobić do 30 września, by świadczenie otrzymać z wyrównaniem od lipca – informuje Urząd Miasta Płocka.Rodzice, którzy mają przyznane świadczenia na drugie i kolejne dziecko do 30 września, powinni złożyć jeden wspólny wniosek o 500+. Otrzymają od 1 lipca prawo do świadczenia na pierwsze dziecko, natomiast od 1 października br. na pozostałe dzieci.

W programie wprowadzone zostały jeszcze inne zmiany. Rodzice mają teraz 3 miesiące od urodzenia dziecka na złożenie wniosku o świadczenie. Otrzymają je z wyrównaniem od dnia narodzin potomka. Ponadto, prawo do świadczenia wychowawczego nie jest już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica, w przypadku wniosków składanych przez rodziców samotnie wychowujących dziecko.

Przyznanie świadczenia nie wymaga też wydania decyzji administracyjnej. Rodzice o jego otrzymaniu zostaną poinformowani drogą e-mailową. W przypadku braku adresu e-mail, mogą zasięgnąć informacji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku. Brak potwierdzenia o przyznaniu 500+ nie wstrzyma jego wypłaty.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU