REKLAMA

Jeden pijany kierowca wpadł do rowu, drugi na ogrodzenie, trzeci spowodował kolizję, a czwarty i piąty…

REKLAMA

Na drogach regionu płockiego nadal nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Tylko minionej doby policjanci zatrzymali pięć takich osób…

Aż pięciu nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych minionej doby na drogach regionu płockiego.

PowiązaneTematy

We wtorek, 18 października tuż po godzinie 13, na numer alarmowy zadzwoniła osoba, która zauważyła, że w miejscowości Blichowo (gm. Bulkowo), kierowca volkswagena porusza się od lewej do prawej strony drogi. W końcu kierowca zjechał z drogi i wjechał do rowu.

– Jak się okazało, za kierownicą volkswagena siedział 41-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i noc spędził w policyjnym areszcie – informuje podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Zaledwie godzinę po tym zgłoszeniu, policjanci otrzymali kolejną informację. Tym razem na terenie gminy Bodzanów nietrzeźwy i agresywny kierowca zjechał z drogi, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji.

– Przybyły na miejsce patrol zbadał stan trzeźwości kierowcy volkswagena. 49-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu płockiego został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu – wyjaśnia podkom. Marta Lewandowska.

Tego samego dnia około godziny 19 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy zostali skierowani na miejsce kolizji drogowej w rejonie osiedla Wyszogrodzka w Płocku.– Jak się okazało, jeden z uczestników odjechał z miejsca zdarzenia, ale policjanci szybko ustalili miejsce jego przebywania. 66-latek kierujący samochodem marki Kia, który odjechał z miejsca kolizji, został zbadany na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat wskazał, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze postępowanie wyjaśni, czy w chwili kierowania pojazdem 66-latek był nietrzeźwy – relacjonuje oficer prasowa płockiej policji.

Niemal w tym samym czasie, w rejonie ul. Bielskiej w Płocku świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę kierującemu volvo.

– Mieli podejrzenie, że kierowca osobówki jest nietrzeźwy. 56-latek nie poddał się policyjnemu badaniu stanu trzeźwości, w związku z tym pobrana została od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik tego badania wskaże, czy 56-latek był pod wpływem alkoholu – informuje podkom. Marta Lewandowska.

Natomiast około północy w Nowych Łubkach policjanci zatrzymali do kontroli audi.

– Kierującym okazał się być 26-latek, który nie dość, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, to obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – wyjaśnia oficer prasowa płockiej policji.

Wszyscy kierowcy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną. Złamanie sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. STN says:

    Przy dzisiejszych cenach wszystkiego tylko alkohol się opłaca kupować… a wrócić do domu też trzeba :)

  2. muchomorek says:

    ciekawe co sie działo wczoraj 18.10. na żwirki i wigury. jakies grupowe pobicie? :X

  3. Bosss says:

    W tym państwie wszystko można to dlaczego nie można pić i prowadzić ? Za mało Policji na drogach i dlatego nikt się nie boi :0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU