REKLAMA

Jechała z promilami. Wydało się… przez wypadek

REKLAMA

Gdyby nie wypadek, być może nie wydałoby się, że kobieta kierująca samochodem była pod wpływem alkoholu. W jej samochód uderzyło jednak inne auto…

Do zdarzenia doszło w Płocku 27 stycznia około godz. 17.35, na ul. Gwardii Ludowej.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem toyota najechał na stojący przed sygnalizatorem pojazd opel corsa, który następnie uderzył w opla vectrę, a ten w forda focusa – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – W wyniku zderzenia, jedna z uczestniczek doznała urazu kręgosłupa szyjnego i została przewieziona do szpitala – wyjaśnia.

To jednak nie wszystko. Podczas sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu u uczestników wypadku okazało się, że jedna z uczestniczek zdarzenia – kierująca oplem vectra – była w stanie nietrzeźwym.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę, 29 stycznia, około godziny 19.35 w miejscowości Giżyno (gm. Bielsk).– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem renault, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze, gdzie uderzył w drzewo – mówi rzecznik płockiej policji. – W wyniku zdarzenia, kierujący doznał poważnych obrażeń ciała i w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala – dodaje Krzysztof Piasek.

Tym samym miniony weekend przerwał dobrą, bezwypadkową passę, trwającą od kilku dni. Podczas ostatnich dni doszło również do 18 kolizji, w tym aż 16 w Płocku.

Policja zatrzymała także nietrzeźwych kierowców: w Płocku na ul. Gwardii Ludowej (uczestniczka wypadku drogowego), na ul. Szpitalnej oraz Al. Jachowicza, a także na terenie powiatu, w miejscowości Bolechowice (gm. Bielsk).

Nie zabrakło też innych zdarzeń:

  • 28 stycznia w Płocku przy ul. Otolińskiej skradziono torbę, w której znajdowały się łyżwy i okulary. Wartość strat to ok. 650 zł.
  • 28 stycznia w Płocku przy ul. Królewieckiej wybito szybę w oknie wystawowym jednego ze sklepów. Wartość strat w tym przypadku wyniosła ok. 1,5 tys. zł.
  • 27 stycznia w Płocku przy Al. Kobylińskiego, porysowano powłokę lakierniczą jednego z samochodów. Wartość strat to ok. 4 tys. zł.
  • Podobny przypadek miał miejsce 29 stycznia w Płocku przy ul. Kochanowskiego. Tam uszkodzono powłokę lakierniczą opla vectry. Wartość strat wyniosła ok. 1 tys. zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU