Jar Brzeźnicy zostanie posprzątany

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najnowszym programie usłyszycie m.in. o akcji sprzatania Jaru Brzeźnicy, meczu Wisły z Jagiellonią, nowych paliwach EFECTA czy kanałach SocialMedia. Zobaczycie także jak wygląda najlepsza stacja paliw w Polsce.

EFECTA – szlachetna moc i właściwości
Na stacjach ORLEN zadebiutowała EFECTA – nowe paliwa, dostępne już w całej sieci sprzedaży, zarówno dla silników benzynowych, jak i tych, korzystających z diesla.
W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której zadebiutowały nowe paliwa: EFECTA 95 i EFECTA diesel. Mają one lepsze właściwości czyszczące i redukuje emisję. EFECTA 95 i EFECTA Diesel mają czyścić silnik i tym samym zadbać o jego żywotność i wydajność. Nowe paliwa zastępują dotychczasowe EuroSuper 95 i Ekodiesel Ultra.

Najlepsza stacja należy do ORLENU
Znamy już rozstrzygnięcia konkursu, dotyczącego stacji paliw w Polsce. Konkursowych kategorii było kilkanaście, w wielu z nich ORLEN był obecny wśród nominowanych i w kilku wygrał, w tym na najlepszą stację paliw 2018 roku.
Została nią MOP ORLEN Wiśniowa Góra Zachód przy autostradzie A1. Stacje płockiego koncernu otrzymały także nagrody dla najlepszego konceptu gastronomicznego, miejsca obsługi podróżnych, obiektu premium oraz nowego obiektu. Łącznie, dzięki ocenom branżowych ekspertów, stacje ORLEN zakwalifikowały się do finału w 12 z 15 kategorii konkursowych.

Opłaty dotyczące emisji
Wkrótce płocki koncern będzie ponosił koszty związane z wprowadzeniem opłaty emisyjnej, czyli czegoś w rodzaju podatku od zanieczyszczeń. Podobne rozwiązania są stosowane w wielu innych krajach. Środki mają pomóc w walce ze smogiem i wpływać na poprawę stanu środowiska. ORLEN zapewnia, że pomimo ponoszonych kosztów, nie będzie szukał tych pieniędzy w kieszeniach klientów.

– My działamy na bardzo konkurencyjnym rynku, na którym nie da się przerzucać bezkarnie opłat na konsumenta – tłumaczył Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN ORLEN.

Nowe kanały ORLEN-u
PKN ORLEN uruchomił nowe kanały poświęcone marce korporacyjnej na YouTube i Instagramie. To kolejny krok, umacniający obecność firmy w mediach społecznościowych. ORLEN ma swój profil na Facebooku oraz konto na Twitterze. Na wszystkich kanałach można przeczytać nowe informacje, obejrzeć zdjęcia czy materiały filmowe.

Laureaci plebiscytu
Poznaliśmy laureatów 11. plebiscytu Tygodnika Płockiego pn. “Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2017”. Wśród nominowanych inicjatyw, znalazły się projekty organizowane przez Orlen, strategicznego partnera wydarzenia.

Sprzątamy jar Brzeźnicy
Orlen zaprasza do udziału w akcji “Sprzątanie świata”, która odbędzie się 20 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi. W tym roku wolontariusze posprzątają najbliższe otoczenie zakładu produkcyjnego w Płocku, czyli jar Brzeźnicy. Wezmą też udział w Ekopikniku. Deklaracje udziału można przesłać do 16 kwietnia na adres e-mail: wolontariat@orlen.pl, wpisując w temacie Dzień Ziemi.

Targi Pracy i Praktyk
Spółka Anwil wzięła udział w Targach Pracy i Praktyk Absolvent Talent Days, które odbyły się w Łodzi. Anwil nie przez przypadek wybrał Łódź. Zdecydowała o tym bliska współpraca z Politechniką Łódzką oraz duże zainteresowanie Anwilem jako potencjalnym pracodawcą wśród studentów z województwa łódzkiego.

Wybierz dobroczyńcę roku
Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zorganizowała konkurs Dobroczyńca Roku, do którego zgłoszono również Wolontariat PKN ORLEN, który zakwalifikował się do ścisłego finału w kategorii wolontariat pracowniczy. Łącznie w finale znalazło się 15 firm.
Głosowanie trwa do 23 kwietnia i to internauci zdecydują, kto otrzyma tytuł. Każdy może oddać jeden głos dziennie. Wyniki poznamy 6 czerwca, podczas uroczystej gali. Głos można oddać na stronie www.wybierajdobro.pl.

Wisła Płock na razie tuż za podium
Za nimi 30 kolejek rundy zasadniczej. I gdyby sezon ligowy, jak jeszcze kilka lat temu, kończył się w tym momencie, piłkarze nożni Wisły Płock zakończyliby go tuż za podium. Obowiązuje jednak system ESA37 i 4. miejsce jest punktem wyjścia do rywalizacji o punkty w kolejnych 7 meczach w grupie mistrzowskiej.
W meczu z Jagiellonią Wisła Płock pokonała rywali wynikiem 3:1. Dzięki 4. pozycji na liście, 4 mecze mogą odbyć się na terenie płockiej drużyny. Przyjedzie tu więc jeszcze krakowska Wisła, Zagłębie Lubin, Lech Poznań i Korona Kielce. Mecze wyjazdowe płocczanie zagrają w Zabrzu, Warszawie i w Białymstoku – na zakończenie rundy. Mistrza Polski poznamy 20 maja.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji