REKLAMA

Jakie szczegóły darmowej komunikacji miejskiej w Płocku?

REKLAMA

We wtorek w Urzędzie Miasta Płocka odbyła się konferencja poświęcona podpisaniu zarządzenia o wprowadzeniu darmowych przejazdów komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Temat spotkania rozszerzono też o pomoc dla płockiego WOPR-u, którego jednostki zostały zniszczone.

26 czerwca prezydent Andrzej Nowakowski podpisał zarządzenie o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej w Płocku dla uczniów ostatniej klasy gimnazjum, szkół podstawowych i przedszkoli. Pomysł zakłada darmowe poruszanie się młodych ludzi komunikacją miejską po Strefie A, na podstawie legitymacji szkolnej. Wstępnie oszacowano, że projekt ma kosztować dodatkowy milion złotych, który ratusz będzie musiał dopłacić do już przekazywanych KM środków.

PowiązaneTematy

– Bezpłatne przejazdy dla dzieci będą taką długofalową inwestycją w rozwój transportu publicznego. Inwestycja w dzieci z pewnością zaowocuje. Być może nie będzie to efekt widoczny od razu, ale edukacja dzieci, kształtowanie postaw nakierowanych na takie naturalne korzystanie z komunikacji miejskiej myślę, że zaowocuje między innymi zmniejszoną ilością wykorzystywania samochodów osobowych, zmniejszeniem korków i tym samym zanieczyszczeń – opowiadała radna Daria Domosławska.

Prezydent poruszył również temat zmian i inwestycji w Komunikację Miejską w Płocku. Andrzej Nowakowski zaznaczył, że po zakupie nowych 25 autobusów hybrydowych dla KM, kolejnym krokiem będzie przeanalizowanie obciążenia poszczególnych linii i zwiększenie ilości kursów, szczególnie w godzinach szczytu.

Jednocześnie prezydent zapowiedział, że w momencie otwarcia obwodnicy powstanie przyspieszona linia autobusowa, prowadząca z osiedla Podolszyce do Orlenu. Co ciekawe, linia ma być wydłużona aż do ulicy Traktowej. Kolejnym pomysłem rozważanym przez ratusz jest stworzenie krótkich linii małych autobusów osiedlowych.

Radna proponuje darmowe bilety, a prezydent… nagle zmienia zdanie

Dramat WOPRJak już wcześniej opisywaliśmy, w wyniku przejścia w poniedziałek przez osiedle Radziwie trąby powietrznej, WOPR w Płocku został pozbawiony swoich łodzi motorowych. Jednostki zostały wywrócone i doznały poważnych uszkodzeń.

– Jesteśmy przygotowani na naprawdę ciężkie warunki, natomiast wczoraj byliśmy bezsilni. Zostaliśmy doszczętnie zrujnowani. Nasze najlepsze statki, które służyły do ochrony organizowanych przez miasto i inne stowarzyszenia imprez, zostały położone do góry dnem. Zalane zostały wszystkie silniki, część kadłubów została połamana, pontony podarte. Już nie mówię o takich kwestiach technicznych, jak elektryka. Nawet siedziska są pogięte. Więc możemy już w tym momencie powiedzieć, jeszcze bez szacowania jakichś konkretnych strat, że na dzisiaj nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa mieszkańcom Płocka – tłumaczył Cezary Obczyński, prezes WOPR w Płocku.

WOPR jednak się nie poddaje – już odprowadził jednostkę, którą wstępnie uznano za najmniej uszkodzoną do producenta, w celu oszacowania szkód. W środę ma być informacja, ile będzie kosztował remont jednostki. Ratownicy chcą oddawać do naprawy jednostki kolejno, jedną po drugiej.

Prezes przekazał również dobrą wiadomość, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku przekaże od 1 lipca WOPR-owi swoją wodną karetkę do czasu, aż jednostki WOPR zostaną naprawione lub nie zostaną zakupione nowe.

Prezydent Andrzej Nowakowski zaznaczył, że rozmawiał już z Płockimi Wodociągami i MOSiR-em, czyli spółkami, które regularnie współpracują z WOPR-em. Instytucje zapewniły, że wesprą finansowo remont zniszczonych motorówek.

WOPR wstępnie oszacował na podstawie powierzchownie widocznych uszkodzeń, że straty wynoszą około 80 tysięcy złotych. Prezes Cezary Obczyński jednak zaznaczył, że ratownicy nie byli w stanie ocenić uszkodzeń kadłubów, które muszą być dokładnie zbadane u producenta.

– Wczoraj był dla nas naprawdę tragiczny dzień. W tym roku obchodzimy jubileusz, 40-lecie istnienia naszej organizacji i niestety, przed samym sezonem spotkała nas taka tragedia. Dlatego nie ukrywam, że prosimy wszystkich państwa o wsparcie. Od wczoraj dostajemy naprawdę wiele słów otuchy, co jest dla nas ważne, bo czujemy, że jesteśmy tutaj mieszkańcom bardzo potrzebni – powiedział na koniec prezes WOPR w Płocku, Cezary Obczyński.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Denatan says:

    Szanowni państwo. Prawda jest taka, ze w momencie smrodu pojawiającego sie z tytułu obecnosci Pkn-u wskazniki kontrolujace stężenie syfu w powietrzu przestaja z niewiadomych przyczyn dzialac. Odpowiedz jest prosta. Wszelkie normy tego stezenia sa przekroczone kilkukrotnie!!!

  2. Ja says:

    Brawo

  3. Fan says:

    Coś Z darmo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU