REKLAMA

REKLAMA

Jakie inwestycje w regionie płockim? Wpłynął spory zastrzyk gotówki

REKLAMA

Przeczytajrównież

Remont ulicy Łukasiewicza w Płocku zyskał wsparcie finansowe samorządu województwa mazowieckiego. To jedna z dziewięciu inwestycji, która otrzyma dofinansowanie.

Dofinansowanie w wysokości blisko 17,3 mln zł otrzyma 9 lokalnych inwestycji w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W piątek, 19 sierpnia br. podpisane zostały umowy z beneficjentami z subregionu płockiego.

Jest to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

– Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży, od modernizacji i budowy dróg lokalnych, po budowę strażnic OSP czy rozbudowę budynków szkół. W tegorocznej puli programu jest blisko 208 mln zł, które pomogą w realizacji aż 115 przedsięwzięć w województwie – mówi marszałek Adam Struzik.

Jakie inwestycje otrzymały dofinansowanie?

Budowa kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2925W Piączyn-Włóki w powiecie płockim

Planowany remont poprawi komfort jazdy i bezpieczeństwo pieszych. Zniknie także pylenie spowodowane przez przejeżdżające pojazdy. W ramach zadania planowane jest m.in. wykarczowanie drzew kolidujących z rozbudową, wykonanie robót ziemnych, w tym 4 przepustów pod koroną drogi, zagęszczenie i stabilizacja podłoża oraz wykonanie nawierzchni i poboczy i oznakowanie pionowe.

  • Koszt inwestycji: 1 900 000,00 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 529 977,83 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022 – 2023

Przebudowa ulicy Łukasiewicza w Płocku

Inwestycja obejmie przebudowę drogi powiatowej 5207W na odcinkach od ulicy Nowowiejskiego do ulicy Tysiąclecia oraz od ulicy Długiej do ulicy Zglenickiego. W ramach prac wykonany zostanie rozdział kanalizacji ogólnospławnej, przebudowa kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, skrzyżowań, oświetlenia, zatok postojowych i autobusowych, zjazdów, sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych, budowa ścieżki rowerowej, chodnika oraz zagospodarowanie terenu.

  • Koszt inwestycji: 73 645 000,00 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 3 600 000,00 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022 – 2023

Budowa ulicy Zagłoby w Nowym Gulczewie

Projekt obejmuje budowę ulicy Zagłoby w Nowym Gulczewie, od ulicy Wołodyjowskiego do ulicy Ketlinga. Długość projektowanej drogi to ok. 1620 m o szerokości jezdni 5,5 m oraz obustronnych chodnikach szerokości 2 m. Projekt obejmował będzie również budowę brakującej infrastruktury technicznej, w tym kanalizację deszczową na całej długości drogi, odcinek kanalizacji sanitarnej, niezbędne przebudowy sieci gazowej i energetycznej, oraz energooszczędne oświetlenie uliczne.

  • Koszt inwestycji: 6 000 000,00 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 3 000 000,00 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022 – 2024

Budowa mostu na rzece Mołtawie w miejscowości Mąkolin

Jedynym obiektem, jaki nie został odbudowany po nawałnicach w lecie 2021 roku, jest most na rzece Mołtawie w miejscowości Mąkolin w gminie Bodzanów. Uszkodzona konstrukcja obiektu nie pozwala na bezpieczne użytkowanie. Jest to przeprawa jednoprzęsłowa o rozpiętości do 5 m, bez wydzielonej strefy dla pieszych, bez wymaganej obecnie warunkami technicznymi infrastruktury towarzyszącej. Dzięki dotacji otrzymanej od samorządu województwa udało się do końca 2021 r. przygotować ekspertyzę techniczną i pełną dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą budowy nowej przeprawy mostowej w miejscowości Mąkolin. Na moście zaplanowano m.in. jezdnię asfaltową, jednostronny chodnik dla pieszych oraz schody techniczne po obu stronach rzeki, a także regulację i umocnienie koryta rzeki w tym obszarze.

  • Koszt inwestycji: 1 214 748,25 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 683 530,95 zł
  • Planowany okres realizacji: 2021 – 2024

III etap przebudowy i budowy ulic osiedlowych w miejscowości Bielsk




Przedmiotem projektu jest przebudowa dróg stanowiących własność gminy wraz z wykonaniem kanalizacji deszczowej w miejscowości gminnej Bielsk. Zadanie składa się z 3 części. Ze względu na złożoność prac i ich koszt zostało ono rozłożone na lata 2018 – 2022. W latach 2018 – 2021 zrealizowano etapy I i II. W ramach prac wykonano: kanalizację deszczową, nawierzchnie, chodniki, zjazdy, wysepki, krawężniki i obrzeża czy zieleń.

W ramach etapu III zrealizowane zostaną odcinki o łącznej długości 1 383 mb na ulicach: Modrzewiowa, Brzozowa, Jesionowa, Czereśniowa, Morelowa, Krótka, Lipowa i Dębowa. Prace obejmą m.in. wykonanie nawierzchni, przebudowę skrzyżowań (na których zastosowane będą elementy do uspokojenia ruchu), wraz z chodnikami i zjazdami czy budowę sieci kanalizacji deszczowej.

  • Koszt inwestycji: 8 300 000,00 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 3 600 000,00 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022 – 2023

Przebudowa strażnicy OSP w Czermnie

Samorząd województwa mazowieckiego dofinansuje wymianę pokrycia i konstrukcji dachu na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Czermnie w gminie Gąbin. Zadaszenie budynku jest częściowo uszkodzone, co negatywnie wpływa na użytkowanie i stan techniczny całego budynku. Aby uniknąć postępującego niszczenia, należy wymienić konstrukcję i pokrycie dachu. W strażnicy przechowywany jest sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

  • Koszt inwestycji: 250 000,00 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 125 000,00 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022

Przebudowa dróg wewnętrznych, osiedlowych: ul. Świerkowej i ul. Stadionowej w miejscowości Mochowo-Parcele

Planowany remont dotyczy dróg zlokalizowanych w obszarze terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i sportowej. Drogi umożliwiają dojazd do przyległych posesji. Stan dróg powoduje powstawanie zastoisk wód opadowych i roztopowych.

Przebudowane drogi będą miały nawierzchnię bitumiczną, chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej, podobnie jak zjazdy z dróg i dojścia do posesji. Odwodnienie projektowanych dróg odbywać się będzie za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych powierzchniowo poprzez istniejące wpusty uliczne do istniejącej kanalizacji deszczowej. Teren przyległy zostanie obsiany trawą.

  • Koszt inwestycji: 541 499,32 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 324 899,00 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022

Rozbudowa budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sierpcu

W ramach zadania wybudowane zostaną dwie sale lekcyjne oraz sala wielofunkcyjna o charakterze sportowym z pomieszczeniem zaplecza sanitarnego i technicznego. Dzięki inwestycji poprawią się warunki kształcenia i wszechstronnego rozwoju aktywności uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.

  • Koszt inwestycji: 2 324 494,10 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 1 394 696,46 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022

Rewitalizacja budynku dworca kolejowego w Sierpcu wraz z bezpośrednim otoczeniem

Zadanie obejmie przebudowę budynku dworca kolejowego wraz z infrastrukturą drogową, miejscami postojowymi, infrastrukturą wodną, kanalizacyjną oraz oświetleniową wraz z otaczającą zielenią i pracami konserwatorskimi, a także zagospodarowanie terenu w bezpośrednim sąsiedztwie. Kompleksowa przebudowa i modernizacja budynku dworca pozwoli dostosować obiekt do nowych funkcji społecznych i gospodarczych. W planach jest stworzenie wspólnej platformy współpracy dla mieszkańców miasta Sierpca, lokalnych przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych. W obiekcie zostanie utworzony punkt informacyjny o funduszach europejskich dla mieszkańców Sierpca. Część powierzchni użytkowej zostanie przystosowana dla lokalu gastronomicznego. Przedsięwzięcie nawiązywać będzie architektonicznie do okolicznej zabudowy śródmiejskiej. W bezpośrednim otoczeniu dworca planowany jest również montaż elementów małej architektury (ławki, oświetlenie, kosze) oraz uporządkowanie zieleni.

  • Koszt inwestycji: 10 000 000,00 zł
  • Przyznana kwota dotacji: 4 000 000,00 zł
  • Planowany okres realizacji: 2022 – 2024.
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Komentarze 10

  1. Car dożywotnik says:

    Czas to zmienić.

  2. Zofia says:

    Brak w Płocku najważniejszej inwestycji dla mieszkańców Płocka dodatkowego ujęcia
    głębinowe wody wiemy że Wisła to jeden wielki kanał ściekowy. Koszty oczyszczania wody z Wisły są ogromne
    a tak naprawdę brak gwarancji na uzdatnioną wodę .Koszty uzdatnia wody są wliczane w nasze opłaty za wodę Poziom wody we Wiśle zacznie się obniża a ilość ścieków odprowadzonych nie maleje. Czy władze miasta w sytuacji awaryjnej zagwarantują nam czystą wodę pitną. Bardzo w to wątpię Many tylko 40% wody z ujęć głębinowych. Czas zabrać się do działania dopóki można dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej na ten cel. Mamy na naszym terenie bogatą firmę która na pewno włączy się do realizacji tej inwestycji. Panowie obudźcie się bo to ostatni dzwonek.
    Zobaczcie jaki jest ogromny problem z Odrą i nas to może spotkać.

    • Felix says:

      Dopóki mamy takie a nie inne władze w spółce Wodociągów Płockich nie oczekuje zmian w tym kontekście.

  3. Zdegustany says:

    Płock to wymarłe miasto. Starówka w opłakanym stanie. Tumska ulica tętnica kiedyś życiem jest pusta. Generalnie stare Miasto nie jest zadbane. Buduję się galerie na podolszyce chce i tam ludzie się przenieśli. Komunikacja na ulicę Boryszewską żadna kursuje 18 objeżdzając o zgrozo całe miasto co to wycieczka krajoznawcza. Obecnie katastrofa…..

    • Jaaa says:

      Tumska umarła po tym dennym remącie za czasów Pana Milewskiego a co jeszcze projektant z tytułu prac autorskich rości sobie aby nie zmieniać tego chłamu – tumska masakra – projektant chyba czerpał wzór z osiedli czasów NRD

  4. kasjer says:

    jest pan Tomasz!!!!!!!!!!!!! A swoją drogą dają po uznaniu to co zabrali nam w POdatkach.Dajcie spokój z tą propagandą.Niedobrze się robi gdy się to czyta.Dali na ulice Łukasiewicza.Czy pan marszałek i radny Tomasz
    wiedza ile kasy poszlo na imprezki wane festiwalami?

    • Po twarzy pana Kuminka says:

      widać, że chyba zabawa mu nieobca…

  5. $$$ says:

    Wypracowali sobie taki sposób na własne emerytury. I jeszcze uważają, że są uczciwi…

  6. dżezo says:

    jak się prężą dumnie nieroby , spece od wydawania cudzej kasy ! Większe te czeki zróbcie ! Będzie bardziej medialnie pasożyty !

  7. Super says:

    będzie z czego skubnąć (wziąć przykład Krakowa – 11 ławek za 1 000 000 złotych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU