REKLAMA

Jak zostać opiekunem seniorów w Polsce i za granicą? Wkrótce w Płocku dni otwarte!

REKLAMA

Starość rzadko kiedy jest łatwa i przyjemna. Często seniorzy wymagają pomocy, której rodzina, ze względu na swoje obowiązki, nie jest w stanie zapewnić. Pomaga w tym Promedica24 – lider na rynku usług opiekuńczych w Europie.

Promedica24 to firma, która od 15 lat wyznacza standardy w branży, konsekwentnie realizując wyznaczoną sobie misję. Łączy w sobie doświadczenie, elastyczność, profesjonalizm i ogromną wrażliwość na potrzeby klientów. – Dla nas każdy człowiek jest wyjątkowy, dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie, lecz z jednakową troską – zapewniają przedstawiciele firmy.

Jako lider rynku opieki domowej w Europie, oferuje profesjonalną i dostępną alternatywę dla domów opieki. Seniorzy, korzystający z jej usług, mogą być pewni opieki na najwyższym poziomie, a to dlatego, że Promedica24 dokłada starań, by rekrutować i podnosić kwalifikacje kadry opiekuńczej.

DLACZEGO WARTO?

Dołączając do zespołu, zyskamy możliwość pracy z fajnymi ludźmi, wsparcie, rozwój zawodowy, stabilne zatrudnienie i dodatkowe benefity. Promedica24 ma wiele oddziałów w całej Polsce, można więc wybrać dogodną lokalizację. Realizując się w usługach opiekuńczych, można wybrać pracę zarówno na rynkach zagranicznych, jak i w Polsce.

Promedica24 duży nacisk kładzie na zapewnienie możliwie najwyższej jakości usług opiekuńczych, ponieważ klientami firmy są osoby starsze i często niesamodzielne, wymagające więc szczególnej atencji. Dzięki temu, seniorzy mają poczucie bezpieczeństwa i komfort funkcjonowania w jesieni życia.

Aby osiągnąć tak wysoką jakość, firma szczególnie rygorystycznie podchodzi do weryfikacji cech pracowników – opiekunek i opiekunów. Podobne podejście ma w relacjach z partnerami biznesowymi. – Bez przestrzegania standardów, zachowania stabilności i wysokiej kultury pracy, nasze relacje nie miałyby szansy na powodzenie. Z dumą możemy powiedzieć, że pracujemy z setkami partnerów na kilku rynkach w Europie – wyjaśniają w Promedica24.

Wysoką jakość firma utrzymuje poprzez ciągłe badania potrzeb i oczekiwań klientów, weryfikację kwalifikacji opiekunów, a także przeprowadzane szkolenia. W codziennej pracy doskonali również system zarządzania jakością oraz spełniania wymagań.

JAK PRZEBIEGA REKRUTACJA?

Promedica24 publikuje na bieżąco ogłoszenia o pracę, a po otrzymaniu CV kandydatów, przeprowadza selekcję aplikacji.

Po przesłaniu zgłoszenia, z wybranymi kandydatami kontaktuje się telefonicznie pracownik firmy, który przeprowadza wstępny wywiad telefoniczny, a także w przypadku niektórych rekrutacji – weryfikację językową. Wybrane osoby zostają zaproszone na spotkania rekrutacyjne, których elementami są wywiad kompetencyjny i sesja zadaniowa.

Informacje o decyzji w sprawie zatrudnienia przekazywane są wszystkim kandydatom, którzy brali udział w spotkaniach, również tym, którzy na tę chwilę nie otrzymają propozycji zatrudnienia. Po wyrażeniu przez nich zgody, CV zostaje bowiem zapisane w bazie. Jeśli podczas spotkań pozytywnie zostaną ocenione kluczowe kompetencje kandydatów, na pewno ich aplikacja zostanie w przyszłości wykorzystana.
Z kandydatami, którzy otrzymali pozytywną informację o zatrudnieniu, omawiane są warunki zatrudnienia.

KURSY JĘZYKOWE

Ważnym aspektem pracy za granicą jest znajomość języka obcego. Dlatego Promedica24 oferuje możliwość uczestnictwa w kursie języka niemieckiego od podstaw. Program kursów został przygotowany specjalnie z myślą o przyszłych opiekunach. Kurs obejmuje zwroty i słownictwo opisujące czynności z zakresu opieki nad osobą starszą lub chorą. Czas trwania szkolenia to ok. 60 godzin.

Promedica24 zapewnia wykwalifikowanego lektora, autorskie materiały do nauki, dogodną lokalizację, a program kursu dostosowany jest do charakteru pracy.PRACA W POLSCE, NIEMCZECH I ANGLII

Promedica24, jako lider usług opiekuńczych w Europie, oferuje pracę na terenie Polski, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Wszystko zależy od preferencji potencjalnego opiekuna i, oczywiście, znajomości języków obcych. Oddział w Płocku rekrutuje głownie na teren Niemiec, ale firma jest otwarta również na wyżej wymienione miejsca. Również w Płocku można wziąć udział w kursie językowym, który w pełni przygotuje przyszłego opiekuna do wykonywania zawodu.

Praca na terenie Polski odbywa się przede wszystkim w okolicach Warszawy. Promedica24 gwarantuje zarówno wyżywienie, jak i zakwaterowanie w domu podopiecznego.

Osoba, która zdecyduje się na pracę w Wielkiej Brytanii musi w stopniu biegłym posługiwać się językiem angielskim, gdyż firma nie oferuje kursów w tym zakresie. Znajomość języka jest weryfikowana podczas rozmowy ze specjalistą językowym.

Przed wyjazdem natomiast kandydaci do pracy mogą skorzystać z szeregu szkoleń, mających na celu perfekcyjne przygotowanie do wykonywania zawodu Opiekuna Osób Starszych. Firma gwarantuje kurs pierwszej pomocy, szkolenie z prowadzenia gospodarstwa domowego oraz w ustalonych terminach – szkolenie z zakresu kombinezonu geriatrycznego.

KONTRAKT – NA JAK DŁUGO?

Każdy opiekun, który decyduje się na współpracę z firmą, powinien mieć świadomość długości trwania kontraktów oferowanych przez Promedica24. Najczęściej są to wyjazdy 30-dniowe, 60-dniowe oraz 90-dniowe. Terminy te obowiązują szczególnie na początku współpracy, w późniejszym czasie terminy trwania kontraktu mogą ulec zmianie.

DNI OTWARTE W PŁOCKU

W styczniu tego roku, płocki oddział PR24 zmienił swoja siedzibę i obecnie mieści się przy ul. Królewieckiej 5, I piętro, w budynku Promenady.

– W związku z tym, w maju odbędą się u nas dni otwarte, które będą dawały możliwość poznania zawodu Opiekuna Starszych od strony pań, które już z nami wyjeżdżają – mówi Monika Prusaczyk, specjalista ds. marketingu lokalnego w płockim oddziale PR24. – Firma przygotuje szereg atrakcji, które będą dedykowane potencjalnym Opiekunom i Opiekunkom. Nie zabraknie również spotkania z naszymi rekruterami oraz z panią lektor, która odpowiada za kursy językowe – wyjaśnia.

Termin spotkania zostanie określony w najbliższym czasie, zachęcamy do odwiedzania strony promedica24.com.pl oraz profilu facebook.com/PM24RegionWarszawa.

Promedica24 Oddział w Płocku
ul. Królewiecka 5
(lokal na 1. piętrze)
Tel.+48 519 690 460

 

artykuł promowany

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU