Jak zobaczysz w lusterkach taki samochód, to lepiej uważaj

REKLAMA

Kierowcom BMW często przypinana jest łatka „wariatów drogowych”. Mówi się, że nie używają kierunków, często łamią przepisy i uważają się za królów szos. Co niektórzy posiadacze innych marek aut, często chcą się zmierzyć na drodze, zwłaszcza przy starcie na światłach z tzw. betami… i niestety będą mogli za to słono zapłacić, bo za kółkiem „rywala” zobaczą policje.

BMW serii 3 w wersji 330i xDrive z tzw. anielskim spojrzeniem już niedługo może stać się własnością mazowieckiej policji. Te nieoznakowane wozy, będą mierzyć się z kierowcami, którzy dają upust swoim emocjom na szosie. Mundurowi planują nabyć aż 140 egzemplarzy takich pojazdów. Te charakterystyczne światła, tzw. angel eyes mogą piekielnie wyczyścić portfele kierowcom, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych. Czego możemy się spodziewać?

PowiązaneTematy

Policja postawiła wiele warunków jakie nowe auta muszą spełniać: nadwozie typu „kareta” o długości minimum 4630 mm, wysokość nieprzekraczająca 1540 mm, rozstaw osi nie mniejszy niż 2700 mm, a pod maską… silnik benzynowy nie mniejszy niż 1950 cm3, i mocy minimum 250 KM. Dodatkowo w wymaganiach przetargu było m.in: przyspieszenie od 0 do 100 km/h do 7 sautomatyczna skrzynia biegów, prędkość maksymalna co najmniej 210 km/h, 17-calowe koła z dwoma kompletami opon i pełnowymiarowym kołem zapasowym, minimum dwustrefowa klimatyzacja, oświetlenie główne wykonane w technologii ksenonowej lub LED, diodowe światła do jazdy dziennej, tempomat, czujniki parkowania tyłem oraz komplet poduszek powietrznych.

W przetargu oczywiście wzięły udział takie marki jak Skoda, Opel czy Volkswagen, które jako nieoznakowane radiowozy już widzimy na drogach i były faworytami, jednak to właśnie BMW zaoferował najniższą cenę – 27 mln złotych. Skoda za Superby chciała o około milion złotych więcej, Volkswagen za Passaty zarządzał aż o ok. 3 mln więcej niż BMW.

Fani szybkiej jazdy strzeżcie się.