REKLAMA

Jak wyprzedza się na jednopasmowej obwodnicy? [FILM]

Kierowcy po Płocku

REKLAMA

Wyprzedzanie to manewr, w którym trzeba zachować dużą ostrożność. Czasem lepiej z niego zrezygnować, niż narazić się na kolizję czy wypadek. Szczególnie, jeśli droga, którą jedziemy nagle się zwęża i przechodzi w jednopasmową…

W 638. odcinku „Stop Cham” zarejestrowano sytuację na ul. Tadeusza Mazowieckiego w Płocku. Autor nagrania wyprzedzał auto na zwężającym się pasie tzw. małej obwodnicy, a samochód za nim starał się wyprzedzić jego pojazd. Pas włączania się do ruchu jednak się skończył, w związku z czym kierowca jechał tuż przy krawężniku jezdni.

Tę sytuację obejrzycie w 0:56 minucie programu. A o jej szczegółach napisał nam czytelnik.

– Na rondzie stały trzy samochody: audi, dacia i mój. Gdy ruszyliśmy, za mną nikt nie jechał do momentu mojego zjazdu z lewego pasa. Byłem jedynym pojazdem, jadącym lewym pasem. Gdy kończyłem manewr wyprzedzania, mając linie oddzielająca pasy pomiędzy kołami, zauważyłem w lusterku, że ktoś zaczyna wyprzedzać dacię. Myślałem, że wyprzedzi ją i schowa się za mnie. Zdziwiłem się, że mimo tak małej ilości miejsca, chciał wyprzedzić dwa samochody. Gdy zobaczyłem go w bocznej szybie jadącego po rowie, zahamowałem. On, na wysokości mojego samochodu, wracał na asfalt – opisuje czytelnik.Jak dodaje, usprawiedliwieniem dla kierowcy hondy może być fakt, że samochód był na rejestracji spoza Płocka, zaczynającej się od „CZ”.

– Mógł więc nie wiedzieć, jak się kończy lewy pas, jednak zaczynał wyprzedzanie, gdy strzałki informujące o kończącym się pasie były już przez niego mijane – wyjaśnia nasz czytelnik.

Jeśli zarejestrowaliście podobne zdarzenia na terenie Płocka i powiatu płockiego, dajcie nam znać – będziemy publikować takie filmy, aby zwrócić uwagę na problem nieprawidłowego zachowania kierowców na drogach. Filmiki możecie przesłać w wiadomości prywatnej na naszym Facebooku lub np. wysyłając link na nasz KONTAKT do filmu zamieszczonego na wetransfer.com.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Anonim says:

  Manewr wyprzedzania powinien być od początku do końca zaplanowany, czyli czytaj nie stwarzający zagrożenia w ruchu lądowym. W tym przypadku ,,as”, nie przepraszam, ,,debil” jadący lewym pasem wie, że jego pas kończy się na pewnym odcinku i jego wjazd na prawy pas, może się odbyć tylko wówczas, gdy nie zajeżdża drogi innemu uczestnikowi ruchu drogowego czytaj zachowuje bezpieczną od niego odległość. W tym przypadku obaj uczestnicy ruchu jadą w tym samym kierunku swoim tempem, tylko że ten po prawo jest uczestnikiem ruchu, a ten po lewo jest ,,idiotą” z przerośniętym ego i cebulowym poczuciem wartości, który nie pozwoli Sobie na prawidłowy manewr wjazdu za jadący prawym pasem pojazd jeśli tylko będzie miał taką możliwość, bo on nie jest miękką fają, a przepisy i zasady bezpiecznego poruszania się, są dla słabych. Uwielbiam pacyfikować takich cwaniaczków na drodze.

 2. Do Kros says:

  Tu nie było manewru wyprzedzania, bo takie polega na powrocie wyprzedzającego na ten sam pas. Nie zmienia to faktu, że rzeczywiście jest to manewr „niebezpieczny” i „wymagający szczególnej ostroznosci”, i podczas jego trwania auto wyprzedzane ma zabronione zwiększanie prędkości.
  Tutaj imo była próba wymuszenia pierwszenstwa przez auto któremu kończył się pas.

  • Kros says:

   Mylisz się Kolego/Koleżanko… Wyprzedzanie to jest przejeżdżanie obok pojazdu jadącego w tym samym kierunku, z większą prędkością niż on, więc jest tu wyprzedzanie. W definicji tego manewru nie ma nic ani o zmianie pasa ruchu ani o jakimkolwiek powrocie na pas ruchu. (Jeśli się mylę, proszę niech mnie ktoś poprawi, bo może nie jestem na bieżąco) Pozdrawiam.

 3. autoo says:

  Szkoda że się nie rozbił, byłoby jednego idioty mniej

 4. Pl says:

  Tytuł powinien brzmieć „Jak utrudniałem wyprzedzanie”. Było słychać jak obroty auta autora filmu rosły, gdy był wyprzedzany.

  • xd says:

   jak ruszają ze świateł to raczej każdy przyspiesza, dacia też przecież się rozpędza. Na szczęście wyprzedził, bo gdyby przerwał manewr to ze wstydu nie mógł by później w lustro spojrzeć

  • Anonim says:

   Mam się nie rozpędzać bo jakiś debil ma ochotę mnie wyprzedzić, tylko nie bardzo ma czym?

   • Tak własnie debilu says:

    bedąc wyprzedzanym masz zakaz przyspieszania, wpisane jest to w kodeks drogowy.
    Takim wieśniakom dają pj za jaja i masło a potem jest jak jest.

   • Kros says:

    To jak niby ruszyć ze świateł nie rozpędzając się…? Może i autor filmu przyspieszył nie wiem, trudno ocenić. Nie zmienia to jednak faktu, że to na wyprzedzającym spoczywa obowiązek upewnienia się, czy ma możliwość wykonania manewru i czy ma możliwość wykonać go bezpiecznie. Coś by się stało, gdyby skończył wyprzedzanie o jeden samochód wcześniej…? 4 sekundy później byłby w domu…?

   • dokładnie says:

    jak bezpiecznie sam wyprzedzał dacie musiał zapewnić od niej odstęp, żeby nie utrudnić jej ruchu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU