REKLAMA

Jak wyglądał „Dzień bezpiecznego kierowcy” w Płocku?

REKLAMA

W środę płocka policja prowadziła działania z okazji „Dnia bezpiecznego kierowcy”. Kontrolowano stan techniczny samochodów i trzeźwość kierowców. Jak wygląda podsumowanie?

25 lipca obchodzony był „Dzień bezpiecznego kierowcy” – płoccy policjanci prowadzili tego dnia kontrole stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach w Płocku i powiecie. Funkcjonariusze, niestety, byli zmuszeni odebrać 6 dowodów rejestracyjnych, po wykryciu nieprawidłowości w pojazdach.

W środę odbyło się w sumie 57 kontroli stanu technicznego pojazdów. Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan opon w samochodach oraz oświetlenie aut. Poza tym, również miały miejsce standardowe kontrole trzeźwości.

– „Sprawny samochód – bezpieczny kierowca”, to hasło, które przyświecało wczorajszym działaniom prowadzonym przez płockich policjantów. Hasło jest bardzo wymowne, gdyż trudno mówić o bezpiecznym kierowcy, który porusza się niesprawnym samochodem – mówił Krzysztof Piasek, rzecznik policji w Płocku.Jak już wspominaliśmy, sześć kontroli zakończyło się odebraniem dowodu rejestracyjnego, teraz ci kierowcy muszą usunąć wykryte nieprawidłowości i wykonać badanie techniczne. Gdy samochód przejdzie przegląd, należy z zaświadczeniem o sprawności wozu pójść do wydziału komunikacji i odebrać dowód rejestracyjny.

Poprzez kontrole, funkcjonariusze ograniczają przypadki poruszania się po drogach niesprawnych samochodów, a tym samym działają w kierunku poprawy bezpieczeństwa na drogach. Policjanci przypominają, że jeśli chce się uniknąć zatrzymania dowodu rejestracyjnego, należy dbać na co dzień o stan techniczny swojego pojazdu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU