REKLAMA

Jak wygląda zakład produkcyjny Orlenu?

REKLAMA

Dlaczego Orlen chce całkowicie przejąć kontrolę nad Unipetrolem? Jak bawiły się mamy podczas wydarzenia przygotowanego specjalnie dla nich? Między innymi tego dowiecie się z najnowszego wydania Studia Grupy Orlen.

Pełna kontrola nad Unipetrolem
Orlen jest coraz bliżej pełnej kontroli nad czeskim Unipetrolem. Najpierw koncern kontrolował 63 proc. akcji, po grudniowym wezwaniu już 94 proc., a teraz zapadła decyzja o wykupie pozostałego pakietu akcji.
To był temat rozmów, choć nie jedyny, prezesa PKN ORLEN, Daniela Obajtka, z władzami czeskiej spółki i managerami grupy Unipetrol.

PowiązaneTematy

Orlen na Dzień Matki

W ramach działań podejmowanych w projekcie „ORLEN dla Płocka”, znalazły się też i te, dotyczące wszystkich mam. W sobotę, 26 maja obchodziliśmy Dzień Matki i była to niezmiernie miła okazja, by zaprosić je do udziału w imprezie przygotowanej przez Orlen.
Tłumy mam i córek postanowiły spędzić czas w płockim amfiteatrze, gdzie przygotowane atrakcje trafiły w gust i oczekiwania pań w różnym wieku.
– Jako firma PKN ORLEN mogliśmy podziękować m.in. mamom, bo oczywiście tatusiowie też byli w amfiteatrze – powiedziała Wioletta Kulpa, kierownik działu sponsoringu społecznego i CSR. – Przede wszystkim zależało nam jednak na tym, aby córka zaprosiła mamę, albo mama córkę. Dlatego mieliśmy tak duży przekrój wiekowy – wyjaśniła Wioletta Kulpa.

Lekcje pływania z Otylią
Otylia Jędrzejczak przyjechała do Płocka, by zainspirować uczących się pływać do wytrwałych treningów, a przede wszystkim do dbania o kondycję fizyczną.
Znana pływaczka wzięła udział w projekcie „Bezpłatne lekcje pływania” finansowanym przez PKN ORLEN, a realizowanym przez Rejonowe Płockie WOPR.
W ramach drugiej edycji projektu, 140 osób w wieku 40+ oraz dzieci z klas 4, 5 i 6 płockich podstawówek uczą się pływać pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR-u.

Złap piłkę na stacji!
Dla wszystkich fanów piłki nożnej na okoliczność mistrzostw świata w tej dyscyplinie, PKN ORLEN przygotował wyjątkową piłkarską promocję. Klienci, dokonujący zakupów na stacjach paliw koncernu mogą złapać unikatową piłkę w atrakcyjnej cenie.
Akcja potrwa do 5 sierpnia. Jednoczesny zakup na stacji paliwa i dowolnych produktów pozapaliwowych o minimalnej wartości 4 zł, upoważnia do odbioru jednej naklejki.
Tę wyjątkową piłkę można odebrać, dysponując pięcioma, dziesięcioma lub piętnastoma naklejkami. Uczestnicy programu Vitay mogą zapłacić za specjalnie przygotowaną na tę okazję piłkę również używając zebranych punktów.

Więcej miejsc obsługi podróżnych
W ostatnich tygodniach Orlen pozyskał trzy kolejne lokalizacje pod budowę miejsc obsługi podróżnych, zwiększając udział w tym segmencie rynku do prawie 40 proc.
Zobaczcie na grafice, jak w poszczególnych latach powstawały sieci dróg szybkiego ruchu i punkty obsługi podróżnych PKN ORLEN.Ćwiczenia służb zakładowych
Na wydziale wodno-ściekowym zakładu produkcyjnego w Płocku odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe. Założeniem do ćwiczeń było uszkodzenie i rozszczelnienie rurociągu na estakadzie, spowodowane przejazdem autocysterny oraz włączenie do działań doradców ADR i specjalistów SPOT (system pomocy w transporcie niebezpiecznym, a krajowe centrum mieści się w PKN ORLEN.

Otwarcie letniej strefy czytania
Letnia strefa czytania została uroczyście zainaugurowana w ogrodzie Biblioteki dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Renowację terenu zielonego, znajdującego się przy bibliotece, wykonali wolontariusze z Orlenu wraz z pracownikami placówki.
Zorganizowanie ogrodu na nowo nie byłoby możliwe, gdyby nie środki finansowe fundacji Orlen Dar Serca, która w stu procentach pokryła koszty inwestycji.

Fundacja ogłosiła beneficjentów
We włocławskim Anwilu także mają swoją fundację, dzięki której spółka z grupy kapitałowej PKN ORLEN może działać na rzecz miasta, w którym funkcjonuje. Po raz czwarty już ogłoszono listę laureatów organizowanego przez fundację konkursu grantowego na dialog międzypokoleniowy.
Z 48 zgłoszonych do konkursu inicjatyw organizatorzy wybrali 27, na których realizację przekazali łącznie 290 tys. zł.

Orlen otworzył się na gości
Ta oferta zawsze spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem. Kolejny raz PKN ORLEN zaprosił pracowników oraz mieszkańców Płocka i okolic na drzwi otwarte. W majowej edycji wzięło udział ponad pół tysiąca osób.
Osiem autobusów ze zwiedzającymi przejechało wewnętrznymi drogami zakładu produkcyjnego w Płocku. Przewodnicy opowiadali o poszczególnych instalacjach, procesach produkcyjnych oraz dzielili się ciekawostkami z życia koncernu.
Na poligonie zakładowej straży pożarnej na gości czekali strażacy. Były pokazy ratownictwa technicznego i drogowego, sekcji wysokościowej, sekcji ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ćwiczenia gaśnicze.
Jak zapowiadają organizatorzy, kolejny dzień otwarty w PKN ORLEN już niebawem.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU