REKLAMA

Jak wygląda teraz przedszkole przy Gałczyńskiego?

REKLAMA

Prezydent Płocka podczas konferencji prasowej zaprezentował budynek Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Gałczyńskiego, który już niebawem zostanie oddany do użytku. Poinformował też, że Płock pomoże tym, którzy podczas ostatnich nawałnic stracili niemalże wszystko.

PowiązaneTematy

fot. PetroNews

Prezydent podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 sierpnia przed trwającą budową przedszkola nr 3 przy ul. Gałczyńskiego poinformował, że zaproponuje radnym projekt uchwały, w której miasto Płock zdecyduje się wesprzeć gminę poszkodowaną podczas ostatnich wydarzeń. Burze, wichury i deszcze zniszczyły część gmin w Wielkopolsce i na Pomorzu Zachodnim.

– Chcemy zaproponować radnym, by takie wsparcie trafiło w postaci 100 tys. złotych do gminy Mieleszyn. Jest to gmina w województwie wielkopolskim, niedaleko Gniezna, bardzo poszkodowana przez ostatnie deszcze i wichury. Tam blisko 100 domów jest doszczętnie zniszczonych. Te 100 tys. przysłuży się do odbudowy infrastruktury i zasiłki. Ta uchwała będzie na najbliższej Sesji Rady Miasta – oznajmił prezydent.

fot. PetroNews

Andrzej Nowakowski potwierdził, że prace przy przedszkolu nr 3 idą zgodnie z planem. Obiekt został już wyremontowany w ponad 60 procentach. Inwestycja przekroczyła półmetek i szybko zaczyna zbliżać się do końca. Przekazanie placu budowy nastąpiło 10 października 2016 roku, a czas na przebudowę zakończy się w połowie stycznia 2018 roku.

– Nowa placówka zaplanowana została jako dziewięciooddziałowe przedszkole. Funkcjonować będą w nim: blok dydaktyczny, blok żywieniowy oraz zaplecze administracyjne. Wejście główne do budynku pozostanie w dotychczasowym miejscu. Zaraz za nim znajdą się szatnie dla dzieci, z których maluchy przejdą do sal – opowiadał prezydent.fot. PetroNews

Komunikację między piętrami zapewnią dwie klatki schodowe oraz winda. W skład bloku dydaktycznego wejdzie dziewięć sal przedszkolnych, trzy sale przeznaczone na zajęcia indywidualne oraz duża sala gimnastyczna. Każda sala będzie miała własne WC z urządzeniami przystosowanymi odpowiednio do dzieci. Blok żywieniowy został przeniesiony w część północno-wschodnią budynku, dostępny będzie z niezależnym wejściem z zewnątrz.

– Będzie składać się z magazynów, przygotowalni wstępnej warzyw, kuchni ze zmywalnią, pomieszczenia socjalnego oraz pokoju intendenta. Na parter posiłki będą transportowane wózkami kelnerskimi, na piętro  dwoma windami, jedna dla przygotowanych posiłków, druga – na brudne naczynia – tłumaczył Andrzej Nowakowski.

Część administracyjna znajdzie się w części północno-zachodniej budynku. Będą w niej pomieszczenia biurowe, socjalne oraz gabinety lekarskie. Uzupełniać je będą pomieszczenia gospodarcze: pralnia z suszarnią z magazynami bielizny czystej oraz brudnej. Do tego zaprojektowano również wentylatornię i węzeł cieplny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU